به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ربیع ،علی اصغر حاج حیدری دردومین نشست خبری بعد از ۲۸ماه که ازسمت مدیریتی اش درشهرداری می گذرد به مناسبت ۱۴ تیرماه روزشهرداری ها و دهیاری ها در جمع خبرنگاران حاضر شد وازمهمترین پروژه های عمرانی و خدماتی که قرار است در این شهر به اجرا برسد سخن گفت.

شهردارخمینی شهردرابتدا خواستارثبت و مستند سازی اتفاقات و برنامه ها درخمینی شهرشد و به این مساله اشاره داشت که به دلیل سیاه نمایی های صورت گرفته برای این شهر متاسفانه برخی مشکلات وجود دارد که همه این معضلات را با ید با فرهنگسازی رفع کرد.

پتانسل های خمینی شهر به خوبی معرفی شود

وی از استعداد ها و پتانسیل های فرهنگی ، اجتماعی،اقتصادی  که در این شهر وجود دارد به عنوان محاسن یاد کرد و به این موضوع تاکید کرد باید همه این استعدادها به استان و حتی کشور معرفی شود تا این شهرستان نیز درمسیر ریل توسعه قرار گیرد .

حاج حیدری، از اولین روزهای مدیریتی خود در شهرداری خمینی شهر به عنوان روز های سخت یاد کرد و بیان داشت: زمانی که این سمت را تحویل گرفتم چراغ قرمزدر شهرداری با کمبود اعتبارات وامکاناتی که وجود داشت روشن شده بود و به مرحله ورشکستکی رسیده بود ولی امروز با توکل به خداو تلاش تمامی مدیران این موانع مرتفع گردید به گونه ای که امسال بودجه شهرداری ۸۰میلیارد تومان است که ۶۵درصد دربخش عمرانی و۳۵درصد درحوزه خدماتی است .

وی درپاسخ به چند سوال خبرنگار کیمیای وطن پیرامون، الحاق خمینی شهر به اصفهان ،تعیین تکلیف مطالبات این شهرداری ازدانشگاه صنعتی ،تاسیس میدان میوه و تره باردربخش شمال غربی اصفهان، ساماندهی بلوارآزادگان ،تقاطع و میدان امامزاده سید محمد گفت: برای احداث میدان امامزاده سید محمد نیاز به ۸ هزار متر آزاد سازی  از اراضی دانشگاه صنعتی  است ؛اگر چه اداره اوقاف،فرمانداری، نماینده مجلس در این زمینه مذاکرات بسیاری را با دانشگاه انجام داده اند و نیاز مبرم برای منطقه است که راه ورودی امامزاده سریعتر تکمیل شود اما هنوز توافقی از سوی دانشگاه صورت نگرفته است.

شهردار خمینی شهر بااشاره به اینکه با کارشناسی های صورت گرفته و تعامل و توافق، بدهی دانشگاه صنعتی درحدود ۲۸میلیارد تومان است افزود: قرار بود این بدهی درقالب مطالبات دولتی ازدانشگاه صنعتی اخذ شود ولی متاسفانه با شرایط اقتصاد ی نامناسب ؛در حدود ۲ سال است که هیچ رقمی از سوی دولت در استان وارد نشده  و طلبی وصول نشده است .

وی درپاسخ به این پرسش خبرنگار کیمیای وطن که آیا دانشگاه طلب خود را با واگذاری زمین وصول نمی کند گفت:روسای دانشگاه زیر بار این نمی روند که حتی در قالب زمین هم بدهی خود را پرداخت کنند این در حالی است که اصلا بر سر قبول بدهی خود نیزبا شهرداری مشکل داشتند ، اما وقتی استاندار اصفهان در این رابطه ورود پیدا کرد تازه آنان مجاب شدند که بدهی به شهرداری دارند و باید آن را پرداخت کنند.

راه و شهرسازی برای جاده کمربندی خمینی شهر پل نساخت؛اصلاح بلوارآزادگان به تعویق افتاد

وی تصریح کرد:برای خریداری پساب فاضلاب دانشگاه صنعتی جهت استفاده در فضای سبز شهرنیز با مسوولان  دانشگاه وارد مذاکره شدیم که در این زمینه  ۲۰میلیارد تومان هزینه نیاز داشت ولی به دلیل مشکلات جدی که در این رابطه نیزوجود داشت وارد کار نشدیم.

وی در رابطه با اصلاح بلوار آزادگان بیان داشت: متولی این کار اداره راه و شهرسازی است و تا موقعی که کامیون در این محور تردد نماید شهرداری به هیچ وجه این پروژه را تحویل نمی گیرد ، چرا که محور تردد کامیون ها قانونا باید از جاده کمربندی که توسط اداره راه و شهرسازی احداث شده است صورت گیرد اما به دلیل عدم تاسیس پل هایی زیر گذرو روگذرکه باید در جاده کمربندی احداث شود هنوز تردد کامیون ها از بلوار آزادگان صورت می گیرد .

این مدیر اضافه کرد: اداره راه و شهرسازی باید پروژه های خود را به طور کامل به اجرا برساند تا در این زمینه مشکلی برای شهروندان ایجاد نشود ، بلوار آزادگان سال هاست که درانتظار تکمیل این طرح بود که به صورت ناخوشایند رها شده است و راه و شهرسازی باید در این زمینه سریعا راه چاره ای کند.

حاج حیدری ، سپس درباره الحاق خمینی شهر به اصفهان نیز توضیح داد: این مساله همیشه در حد شعار بوده و لی درحد عمل نبوده است(شهردارسابق اصفهان در این زمینه گفته بود که خمینی شهر برای اصفهان خواستگارخوبی نیست )ولی ما معتقدیم به دلیل شرایط خاص جغرافیایی، فرهنگی ، اجتماعی و امکانات خاصی که درخمینی شهر وجود دارد اگر روزی الحاق اتفاق بیفتد این مساله برای اصفهان ثمرات بسیاری را دربر خواهد داشت و هیچ اتفاق نامیمونی نخواهد بود ، چرا که با برنامه ها و پروژه هایی که در شهر در حال انجام است این موضوع اثبات خواهد شد.

وی اشاره ای نیزاحداث میدان میوه و تره بارداشت وگفت:زمینی برای این موضوع در نظرگرفته شده که برای مالکیت ان مشکلات زیادی وجود دارد اگرموانع تحویل زمین برطرف شود کار کلید می خورد .

حاج حیدری ،در رابطه با ساماندهی مراسم محرم دراین شهرستان افزود: قابلیت های فرهنگی در خمینی شهر بسیار بالاست ، به همین دلیل نمی توان تنها از شهرداری انتظار داشت تا در همه زمینه وارد میدان شود در این زمینه به یک کارگروه فرهنگی،فکری  و مذهبی قوی نیاز داریم تا بتوانیم برای مراسم محرم اقدامات اثر گذاری را به مرور زمان انجام دهیم.

جدیت در انجام پروژه های فرهنگی و عمرانی درخمینی شهر

مدیریت شهری خمینی شهر در ادامه سخنان خود از اتمام ۱۵۰پروژه عمرانی تمام و نیمه تمام در این شهرستان خبرداد و اضافه کرد:مهمترین پروژه هایی که در سال جاری به مرحله اجرا می رسد شامل،احداث بلوار شهید صدوقی ، احداث خیابان مرکزی از خیابان شریعتی به خیابان امام خمینی (ره)،رفع پیچ در میدان توحید،احداث بلوارآیت ا… احمدی ، تکمیل پارک شهروند، احداث پارک سلامت،اصلاح و آزاد سازی خیابان ولیعصر(عج)جوی اباد،تبدیل خیابان شمس در جوی آباد به بلوار،اجرای فاز دوم منطقه گردشگری چشمه لادور تا پایان سال،اجرای فاز اول بام سبز تا نوروز۹۶ است .

وی بااشاره به اینکه برای اجرای پروژه بام سبز۱۰۰ هزارمالکیت و ۷۰ هزار متر زمین در این دوره خریداری شده است گفت: ارزش این زمین ها ۲۰میلیارد تومان است .

وی ازانجام پروژه های فرهنگی در این شهرستان سخن گفت و ادامه داد:بزودی مرمت خانه زهتاب به اتمام می رسد و برای انجام فعالیت های هنرمندان و فرهنگیان در اختیارآنان قرار می گیرد همچنین خانه عماد سیادت نیز قسمتی از آن خریداری شده است که مرحله مرمت آن رو به اتمام است .

 ۶۰۰ هکتار بافت فرسوده  در خمینی شهر نیاز به احیا دارد

وی بااشاره به اینکه با اعتمادی که مردم نسبت به شهرداری پیدا کرده اند درآمد به ۲.۵برابرافزایش یافته است اظهارداشت:در شرایطی که رکود برهمه جا حاکم است اما به خوبی توانستیم حقوق پرسنل را پرداخت نماییم.

حاج حیدری،احیاء بافت فرسوده را یکی از نیاز های اصلی شهر دانست و ادامه داد:۶۰۰ هکتار بافت فرسوده  در خمینی شهر نیاز به احیاء دارد که در اولین گام آزاد سازی فاز اول خیابان مرکزی انجام شده است و ۳.۶ هکتار به عنوان پایلوت در طرح احیاء بافت فرسوده وارد شده است .

وی بااشاره به اینکه طرح خیابان چهارباغ به طول ۲ کیلومتردر منطقه گردشگری چشمه لادرخمینی شهرآغاز شده است افزود: این طرح از پایگاه جاده ای هلال احمر تا چشمه لادر بعنوان جاده سلامت اجرایی می شود که دارای پیاده را به طول ۴ متر است .

شهردار خمینی شهردیگر اقدامات انجام شده در این شهرداری را شامل ، اصلاح سه راهی معلم و تبدیل آن به میدان، تکمیل ساختمان فرهنگی نیلفروش زاده در جوی آباد، اجرای روشنایی و نورپردازی در سطح شهر ، احداث چندین بلوار و خیابان، احداث ساختمان جدید پشتبانی و خدماتی اتوبوسرانی ، احداث ۱۰ میدان جهت بازگشایی گره های ترافیکی، مرمت و بازسازی مجموع تجاری کانروانسرای دوشنبه بازار، احداث کاشت ۷۵ هزار اصله درخت و درخچه های زینتی در پارک ها و سطح شهر ، حفر ۶ حلقه چاه و تجهیز و راه اندازی و اتصال به شبکه آبیاری فضای سبز ،۸۰ هزار مترلوله گذاری برای شبکه فضای سبز (خط انتقال آب و اجرای آبیاری تحت فشار – قطره ای )، اصلاح هندسی تقاطع بلوار شهید نبوی منش به بلوار شهید فهمیده،پوشش فضای سبز برای پارک علیمردان خان ، احداث ۳ مخزن آب جهت آبیاری ، احداث دو سرای محله در منطقه جوی آباد و وازیچه،  اختصاص ۲۰۰ هکتارمحوطه برای منطقه رفاهی ، تفریحی و گردشگری لادر ، را نیز بخشی دیگر پروژه های این شهر عنوان کرد.

وی از اصلاح و رفع گره های ترافیکی در این شهر خبر داد و افزود: درچهار راه انتهای خیابان شهیدصدوقی سال های زیادی به دلیل وجود یک سوله برای مردم علاوه برایجاد ترافیک ، نقطه حادثه خیزی ایجاد شده بود که خوشبختانه با پرداخت هزینه ۶۰۰ میلیون تومانی به مالک و ۲ میلیارد تومان آزاد سازی گره این چهارراه حل شد و به میدان امام رضا(ع)تبدیل گردید.

کنگره ملی شهدای خمینی شهر؛گام بلند اقدامات فرهنگی

وی از اجرای یک رویداد فرهنگی ملی درآبانماه و به مدت ۴ روزدراین شهر خبر داد و اضافه کرد: کنگره ملی سرداران و ۲۳۰۰شهید شهرستان خمینی شهر در آبان ماه سالجاری در این شهرفرهنگ عاشورایی را بیش از پیش تقویت می کند و این امر نشان دهنده فرهنگ قوی در این شهر است .

حاج حیدری گفت: برای برگزاری این کنگره شهرداری و وشورای شهر۱۰۰میلیون تومان بودجه اختصاص داده اند که امیدواریم این رخداد برکات زیادی برای این شهرستان داشته باشد.

 گزارش از: زهرا نصیری