طرز تهیه شیرینی اریس (ریس) خوشمزه مخصوص تبریز

شیرینی اِریس یا ریس که در زبان محلی به آن سوت شیرینی سی می گویند، یکی از خوشمزه های تبریز است که از شیر، شکر، وانیل، پسته و کاکائو تشکیل می شود.قطعا وقتی به خطه آذربایجان سفر می کنید، یکی از جاذبه های فرهنگی شهرهای مختلف این خطه خوراک و شیرینی های سنتی آن است. باقلوا، نوقا، اریس، رشته ختایی، قرابیه و سجوق از جمله شیرینی های سنتی آذربایجان است.این شیرینی لذیذ و دوست داشتنی در انواع مختلف از جمله اریس کاکائویی، اریس شیری، اریس ترد و اریس تسبیحی که به صورت دانه های تسبیح و درشت است، تهیه و طبخ می شود. انواع ذکر شده از این خوراکی دوست داشتنی به جز اریس تسبیحی، به دو صورت اریس پسته ای و ساده می باشد.این شیرینی جز بهترین سوغاتی های شهر تبریز است و به سبب خشک بودنش به راحتی قابل حمل است.
در میان شکلات و شیرینی جات، شکلات تافی کشدار بسیار شبیه شیرینی اریس می باشد با این تفاوت که شربت این شکلات کاملا کاراملی می شود.
این اریس در دو نوع پسته ای و ساده تهیه می شود: اگر بخواهید در خانه این شیرینی را تهیه نمایید می توانید به روش زیر عمل کنید:

مواد لازم برای تهیه شیرینی اریس کاکائویی:

شیر: ۲ پیمانه
شکر: نصف پیمانه
کاکائو: نصف پیمانه
کره: ۲۵ گرم
خلال پسته: به میزان لازم

طرز تهیه ریس کاکائویی کشی

مرحله اول:

ابتدا دو پیمانه شیر و نصف پیمانه شکر را در ظرفی بریزید و با هم مخلوط کنید سپس نصف پیمانه پودر کاکائو را افزوده و روی شعله گاز قرار دهید تا شروع به جوشیدن کند.(ترجیحا در قابلمه لعابی یا مسی بریزید)

مرحله دوم:

در این مرحله شعله را کم کرده و مواد را مرتب هم بزنید تا ته نگیرد زمانی که مواد کمی غلیظ شد و به حالت فرنی درآمد شعله را خاموش کرده و داخل یک سینی که با سلفون پوشانده اید بریزیدو با پشت قاشق پخش کنید.

مرحله سوم:

سپس خلال پسته را همه جای ریس بپاشید و برای حدود ۵ تا ۶ ساعت کنار بگذارید تا سفت شود.

مرحله چهارم:

بعد از اینکه ریس خودش را گرفت و سفت شد آن را به شکل های دلخواه برش زده و در ظرف سرو بچینید و میل کنید.

اریس شیری کشی:

این اریس نیز در دو نوع پسته ای و ساده در دسترس می باشد. مثل کاکائوئی است فقط کاکائو را حذف کنید و در اواخر پخت کمی وانیل به آن اضافه کنید.

ریس تسبیحی:

یکی دیگر از سوغاتی های خوراکی و خوشمزه تبریز، شکلات تسبیحی آن است. این شیرینی به دلیل طعم مطلوب و بی نظیرش طرفداران زیادی از گردشگران و مسافران را به خود جذب کرده است. این شکلات که بهم متصل درست می شود در دو رنگ سفید و قهوه ای بعمل می آید. مواد تشکیل دهنده این سوغاتی خوشمزه از شیر، شکر، گلوکز، شیر خشک، بکینگ پودر، وانیل، کره و در صورت دلخواه نوع قهوه ای پودر کاکائو می باشد. به دلیل شکل ظاهری آن را به نام شکلات تسبیحی می خوانند.

نکته:

میزان کاکائو بستگی به خودتان دارد می توانید کم یا زیاد کنید هرچقدر بیشتر باشد شکلات شما تیره تر می شود. ریس های حاضری را داخل کپسول های پلاستیکی می پیچند تا خشک نشوند.

در قنادی ها به جای شیر از گلوکز استفاده می شود اما کار با گلوگز در خانه مشکل است.