به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از گرگان، رسول خزینی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان با تشریح اجرای طرح پوشش بیمه اجباری سلامت در استان گلستان اظهار کرد: خانوارهای فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای مشمول این طرح قرار می‌گیرند این طرح همزمان با سراسر کشور در استان گلستان آغاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه افراد فاقد بیمه تا ۶ ماه فرصت ثبت‌نام در طرح پوشش بیمه اجباری سلامت دارند، تصریح کرد: در راستای اجرای بند الف ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه و به منظور ضابطه‌مند شدن پوشش بیمه‌ای این طرح اجرا می‌شود.

رئیس اداره بیمه‌گری و درآمد اداره کل بیمه سلامت استان گلستان افزود: بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی، روستائیان و عشایر، ایرانیان و کسانی که فاقد پوشش بیمه‌ای هستند می‌توانند در این طرح ثبت‌نام و از مزایای آن بهره‌مند شوند، این افراد باید مبادرت به ثبت‌نام در سامانه پوشش بیمه پایه اجباری سلامت کنند.

* تاکنون ۷ هزار و ۴۱۶ نفر دفترچه‌های بیمه روستایی خود را تمدید کردند

خزینی بیان کرد: از ۱۴ آبان اجرای این طرح همزمان با سراسر کشور در استان گلستان نیز کلید خورد در مرحله نخست آنهایی که بیمه شده سلامت بودند و دفترچه داشتند مورد ارزیابی قرار گرفتند، دولت مجوزی ارائه کرده که بر اساس آن، بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی، روستائیان و عشایر، ایرانیان، شهرهای با جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر و کسانی که فاقد پوشش بیمه‌ای هستند از این طرح برخوردار شوند.

وی با تاکید بر اینکه افراد مشمول تا ۳۱ فروردین سال ۱۳۹۹ فرصت ثبت‌نام در این طرح دارند، گفت: اگر افرادی بعد از این تاریخ مراجعه کنند مشمول تخفیفات طرح نخواهند شد، تاکنون ۷ هزار و ۴۱۶ نفر دفترچه‌های بیمه روستایی خود را تمدید کردند، ۹۴ نفر از کسانی که بیمه ایرانیان داشتند نیز نسبت به تمدید دفترچه اقدام کردند.

* ۲ هزار و ۴۰۰ قلم دارو در تعهد بیمه سلامت است

رئیس اداره بیمه‌گری و درآمد اداره کل بیمه سلامت استان گلستان با اشاره به نقش حمایتی دولت در آزمون وسع ابراز کرد: حدود ۲ هزار و ۴۳۹ نفر از هم استانی‌ها در خواست حمایت از دولت را کردند، ما هنوز اطلاعات پایگاه رفاه ایرانیان را نداریم و دهک‌بندی‌ها مشخص نیست.

خزینی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۴۰۰ قلم دارو در تعهد بیمه سلامت است، بیان کرد: تاکنون ۱۲ هزار ۹۹۹ نفر خودشان را زیرپوشش بیمه اجباری سلامت همگانی قرار دادند تا از خدمات طرح برخوردار شوند.

انتهای پیام/۸۳۰۰۱