به گزارش پایگاه خبری ربیع، سردار مهدی معصوم‌بیگی صبح امروز در رزمایش نوروزی و ترافیکی پلیس استان با همکاری دستگاه‌های مختلف در ستاد فرماندهی انتظامی استان با اشاره به آغاز طرح نوروزی نیروی انتظامی اظهار داشت: امروز این طرح با شعار نشاط بهاری، نظم و قانونمداری آغاز و تا هجدهم فروردین سال ۹۸ ادامه دارد.

وی افزود: آمار جانباختگان ناشی از تصادف درون شهر با تلاش‌های گسترده دست اندر کاران کاهش داشته اما با وجود اقداماتی که انجام می‌شود، بیش از یکهزار نفر در ۱۱ ماهه امسال در استان اصفهان جان خود را از دست داده‌اند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه ماهانه ۹۱ نفر در استان اصفهان جان خود را  در اثر تصادف از دست می‌دهند، گفت: به غیر از آمار فوتی‌ها، تعدادی قطع نخاعی و قطع عضوی ناشی از تصادف نیز وجود دارد که این آمارها بسیار نگران کننده است و به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که یک احساس متفاوت ایجاد شود و یک فرهنگ جامع‌تر در رانندگی در مجموعه  ایجاد شود.

سردار معصوم‌بیگی اظهار امیدواری کرد و افزود: امیدوارم یک حول حالنا در تمام موارد به ویژه در حوزه ترافیک و فرهنگ رانندگی ایجاد شود، هر چند سه عامل جاده، خودرو و عامل انسانی در تصادفات موثر هستند اما همه این حالات در اختیار راننده هوشمند است.

وی با اشاره به اهمیت ایمنی خودرو و ارتقای کیفی آنها و همچنین تلاش‌های گسترده در ایمن سازی جاده‌ها، اظهار داشت: همه اینها حق هر شهروند است و می‌تواند مطالبه کند ولی اگر راننده قانون‌مدار و مسئولیت‌پذیر باشد، جاده ناامن هم در اختیار راننده خواهد بود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: کاهش آمار تصادفات و جانباختگان از سال ۱۳۸۴ شروع شده و ادامه خواهد داشت، کماکان سالیانه حدود ۱۷ هزار نفر در کشور جان خودشان را در تصادفات از دست می‌دهند که جای نگرانی است و یک هواپیما سقوط می‌کند همه نگران می‌شویم سه یا چهار ماه می‌گوییم، می‌رویم، می‌آییم و البته درست هم هست. چطور در اصفهان ماهانه به اندازه تعداد سرنشینان یک هواپیما جان خود را از دست می‌دهند و این حساسیت ایجاد نمی‌شود.

سردار معصوم‌بیگی تصریح کرد:  طرح نوروزی در حوزه ترافیک را بیش از ۴ هزار نفر از دستگاه‌هایی از جمله اداره حمل و نقل و جاده‌ای، راه و شهرسازی، اورژانس، هلال احمر، آتش‌نشانی، امداد خودرو نیروی انتظامی با جدیت دنبال می‌کنند و امیدواریم بعد از پایان طرح نوروزی آماری را که ارائه می‌کنیم خوشایند باشد هم آمار تصادفات و هم جانباختگان نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش چشمگیر داشته باشد.

به گزارش تسنیم، در پایان این مراسم رژه خودروهای خدمات‌رسانی آتش‌نشانی، اورژانس ۱۱۵، مرکز فوریت‌های پزشکی، امدادخودرو و … و همچنین تعدادی از نیروهای انتظامی و پلیس‌های راهور در محوطه رو باز ستاد فرماندهی نیروی انتظامی برگزار و همچنین از سامانه ثبت تخلف خودرو با حضور مسئولان استانی رونمایی شد.

انتهای پیام/