به گزارش پایگاه خبری ربیع به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران ، مهندس عباسعلی نجفی ضمن اعلام این مطلب گفت: مازندران به دلیل شرایط طبیعی و جغرافیایی همواره در فصول مختلف علی الخصوص فصل تابستان گردشگران و مسافران بسیاری را از سرتاسر میهن عزیزمان پذیرا بوده ، از این رو محورهای مواصلاتی این استان همواره پرترافیک و پرتردد می باشد.

وی در ادامه به آغاز سفرهای تابستانی اشاره و اظهار داشت : با عنایت به شروع سفرهای تابستانی و تردد بالای خودرو در جاده های مازندران ، ایمن سازی محورهای این استان در دستور کار قرار گرفت.

مهندس نجفی خاطر نشان ساخت : با توجه به افزایش ضریب ایمنی جاده ها توسط راهداران ، از مردم شریف کشور تقاضامندیم با توجه به شرایط موجود در سطح جامعه ( انتشار مجدد ویروس کرونا ) ، از سفرهای غیر ضروری پرهیز و در صورت لزوم برای سفر ، حتما نکات بهداشتی را در طول سفر رعایت نمایند.

وی در ادامه به اجرای طرح ارتقای کیفی راهداری در محورهای شریانی مازندران اشاره و خاطر نشان ساخت : با توجه به دستور العمل ابلاغی از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، اجرای طرح مذکور با همت بالای راهداران در قالب اکیپ های مختلف ( اکیپ روکش آسفالت ، اکیپ تابلو و علائم ، اکیپ خط کشی ، اکیپ پاکسازی ، اکیپ روشنایی و .. ) در سه محور شریانی هراز ، کندوان و سوادکوه در دست اجراست.

مهندس نجفی در ادامه نیز به طرح ضربتی راهداری محوری ، محورهای هراز و سوادکوه اشاره و تاکید کرد : علاوه بر اجرای طرح ارتقا کیفی راهداری ، این اداره کل با برنامه ریزی صورت گرفته در نظر دارد به مدت سه روز از تاریخ ۱۰ تیر با بسیج کلیه امکانات و تجهیزات راهداری و نیروی راهدار خود اقدامات گسترده ایمن سازی خود را در دو محور شریانی هراز و سوادکوه به طور شبانه روزی در دستور کار خود قرار داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران پاکسازی حریم ، شانه سازی ، ساماندهی تابلو و علائم ، مرمت و تعویض گاردریل و نیوجرسی ، تامین روشنایی ، اجرای روکش آسفالت و خط کشی ، شستشوی علائم و رنگ آمیزی نرده و پایه و … از جمله فعالیتهای سه روزه راهداران در محورهای یاد شده برشمرد.

مهندس نجفی ضمن اعلام این مطلب که راهداری عشق خدمت به همنوع است ، اظهار داشت : امیدواریم با اجرای این طرح شاهد افزایش ضریب ایمنی در محورها و کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن باشیم.

وی در خاتمه به مشکلات راهداران پرتلاش در سطح محورها اشاره و عنوان کرد: امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته ، بتوانیم به لحاظ مالی و تجهیز امکانات راهداری ، شرایط کار را برای این صبور مردان همیشه بیدار در جاده ها فراهم نماییم ، چرا که اعتبارات ، تجهیزات ( ماشین آلات ) و نیروی انسانی ( راهدار) سه راس مهم کار راهداری بوده که کمبود هر یک از این سه راس اصلی ، فعالیت راهداری را ضعیف می کند.

گفتنی است مازندران دارای ۱۰۴۰۰ کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی است.​