به گزارش پایگاه خبری ربیع، اما از آن زمان تاکنون پیشرفت این طرح چندان مطلوب نبوده است و علیرغم پیگیری هایی که در این رابطه از سوی شهرداری و اعضای شورای شهر اصغر آباد و شهرداری خمینی شهر برای تکمیل آن انجام شد اما به جهت اختلاف نظرهایی که در این بین وجود داشت اداره راهداری برای تکمیل و احداث این طرح وارد میدان شد وبه گفته معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان این طرح تعطیل نیست ، در سال جاری این طرح با قراردادی که اداره راهداری با پیمانکارجدید بسته؛ قرار است تعداد ۷۰ باکس پیش ساخته مورد نیاز در محورزیر گذر نصب شود و پس از آن دیگر مراحل ساخت و زیر سازی و آسفالت به صورت مرحله به مرحله انجام شود .

فرزاد دادخواه، با اشاره به اینکه هدف از ایجاد زیر گذر اصغرآباد ؛ دسترسی آسان به شهرهای اصغر آباد ، خمینی شهر، نجف آباد و شهر های همجوار آن مانند گلدشت و تیران است ادامه داد:ایمن سازی این طرح باید به صورت اصولی انجام شود .در این طرح شهرداری اصغر آباد به دلیل اینکه در محدوده قرار دارد آزاد سازی ، ایجاد دسترسی ؛تهیه نقشه و خاک برداری را انجام داده است ولی شهرداری خمینی شهر به دلیل قرار نداشتن در محدوده طرح فعالیتی نداشته است .

ساخت ۷۰ باکس دو قلو بتنی برای زیرگذراصغرآباد درحال انجام است

وی با اشاره به اینکه فاز اول طرح از سمت جنوب جاده کمربندی است که عملیات خاک برداری ورودی و خروجی و مسیر متصل به خیابان سلمان فارسی انجام شده و ادامه کار ساخت آن در حال اجرا است افزود:فاز دوم ساخت و نصب باکس‌های زیر گذر است که در زیر جاده کمربندی اجرا می‌شود. فاز سوم هم شامل اجرای رمپ‌های ورودی، خروجی و میدان در سمت شمال جاده کمربندی است.

داد خواه ، با اشاره به اینکه برای اجرای طرح زیر گذر اصغر آباد که در محور جاده کمربندی خمینی شهر به نجف آباد قرار دارد بایستی ۷۰ باکس دو قلو بتنی ساخته و نصب شود افزود:قرار بود که این کار با همکاری دو شهرداری خمینی شهر و اصغر آباد انجام شود اما به دلیل اختلافاتی که این دو شهرداری بر سر این طرح داشتند اداره کل راهداری مصمم به اجرای این طرح شد.

تکمیل طرح زیر گذر اصغر آباد اولویت ماست

وی با اشاره به اینکه بعد از احداث باکس ها بایستی رمپ های ورودی دو طرفه احداث گردد و هم اکنون برای تسهیل عبورومرور به اصغر آباد مقداری آسفالت انجام شده است گفت:با ایجاد زیر گذر در محور اصغر آباد تغییرات بسیار خوبی در عبور و مرور از محور نجف آباد به خمینی شهر و همین طور دسترسی به دانشگاه آزاد خمینی شهر و اصفهان انجام میشود.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان با اشاره به اینکه برای اتمام این طرح به بیش از ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز است افزود:مراحل ساخت و نصب باکس ها کار زمانبری است و باید کار این زیر گذر به صورت مرحله به مرحله انجام شود .

دادخواه با اشاره به اینکه تکمیل طرح زیر گذر اصغر آباد از طرح های اولویت دار اداره کل راهداری استان اصفهان است افزود: اگر اعتبارات به این طرح اختصاص پیدا کند امیدواریم تا پایان سال مراحل اجرای آن به پایان برسد.

احداث زیر گذر اصغر آباد باعث تسهیل در تردد خودروها می شود

به گفته رئیس شورای سابق شهراصغر آباد زیرگذراصغر آباد در مواقع ضروری، مانند بسته‌شدن کمربندی خمینی‌شهر – نجف‌آباد بر اثر تصادف یا بسته شدن آن بر اثر بارش برف  تنها جایگزین کمربندی برای تخلیه قسمت زیادی از ترافیک سنگین آن است.

اسماعیل جاری، تردد روزانه سه هزار خودرو در مسیر اصغرآباد را از مهمترین دلیل برای تکمیل زیرگذردانست وافزود: این زیر گذرمی تواند باعث تسهیل در تردد خودروها شود و بار ترافیکی منطقه را کاهش دهد. این جاده خط مواصلاتی شهرستان و استان است و می‌تواند خدمات فراوانی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر چه فرماندار سابق خمینی شهر درسال ۹۹ خبر از افتتاح ورودی شهر اصغرآباد خمینی‌شهر تا پایان سال داده بود اما تاکنون این وعده محقق نشده است . امیدواریم که با همت و تلاش مدیران در اداره کل راهداری استان اصفهان مراحل تکمیل این طرح به سرانجام برسد چرا که شهرداری های کوچک نیز بودجه بالایی برای انجام طرح های بزرگ ندارند و نیاز است که دیگر ارگان ها و نهاد ها برای اجرای طرح هایی که جنبه استانی و حتی ملی دارند و منافع چندین شهر است وارد شوند.

زهرا نصیری