نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی دیگر از برگ های برنده دولت یازدهم، طرح تحول سلامت است.

به گزارش ربیع به نقل از ایمنا ، حیدرعلی عابدی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته دولت در خصوص عملکرد دولت تدبیر و امید در سه سال اخیر، اظهار کرد: دولت یازدهم از لحاظ سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی در بعضی از این ابعاد  موفق بوده و در بعضی از ابعاد دیگر، نیاز به فعالیت بیشتری دارد.
وی افزود: دولت در بعد سیاسی بسیار موفق عمل کرد. به عنوان مثال در حالی که ایران به عنوان یک کشور تهدیدکننده صلح در سازمان ملل معرفی می شد و اجازه حرکت کشتی های ایرانی با پرچم جمهوری اسلامی ایران در دریاها را نمی دادند، و همچنین تحریم های کشنده گریبانگیر کشورمان شده بود، برجام بود که ما را از این وضعیت نجات داد و با تلاش تیم مذاکره کننده کشورمان به نتایج سودمندی دست یافتیم و اگر بد عهدی طرف مقابل و جو سازی جناح مخالف دولت نبود البته نتایج بارز تر بود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی به بعد امنیت داخلی کشورمان پرداخت و خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید مسئله امنیت ملی نیز فعالیت بسیار ویژه ای انجام داد و وزارت اطلاعات توانست با شناسایی عوامل خلافکار و تکفیری در کشور، ضربه مهلکی را به آنان وارد کند. دولت با نیروهای نظامی کشور نیز ارتباط بسیار خوبی دارد که محصول آن، امنیت بسیار خوبی است که همه مردم مدیون تلاشهای بی وفقه همه آنها هستند.
عابدی تصریح کرد: در بعد اقتصادی با این همه جوسازی هایی که علیه دولت صورت گرفت، عملکرد خوبی را شاهد بودیم.
وی ادامه داد: به هر حال کشوری چندین سال تحت تحریم بوده و با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کرده تا زمانی که موتور اقتصادی آن بخواهد گرم شود، زمان می برد.  اکنون دولت به سمت رونق اقتصادی روی آورده که امیدواریم در این یک سال باقی مانده شاهد رشد اقتصادی لازم باشیم.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که یکی دیگر از برگ های برنده دولت یازدهم، طرح تحول سلامت است، بیان داشت: در سال ۹۰، ۹۱ و ۹۲ هنگامی که وزیر بهداشت وقت اظهار کرد که پول دارو را برای خرید زین اسب اختصاص دادند، آن زمانی بود که بیماران سرطانی ما پول خرید دارو را نداشتند و بیمارانی که دارای عارضه صعب العلاجی بودند، داروهایشان تامین نمی شد که در این طرح تحول سلامت، این مشکلات برطرف گردید.
این نماینده مجلس به وضعیت بیمارستان ها در دولت قبل اشاره کرد و گفت: وضعیت بیمارستان ها بسیار آشفته بود و پزشکان به هیچ عنوان دلگرم نبودند که در بیمارستان های دولتی کار کنند. کمبود شدید پرستار وجود داشت بصورتی که در بیشتر موارد اعضای خانواده ها در بیمارستانها مجبور بودند اقامت کنند و از بیمار خود مراقبت نمایند که این خلافی بزرگ و جفا به خانواده بیمار است که متاسفانه هنوز موفق به اصلاح آن نشده ولی معاون پرستاری وزیر، برنامه ای جامع برای حل این معضل با تربیت کمک پرستار یکساله در حال اجرا دارد که امید است ظرف یکسال آینده این معضل هم حل شود.
عابدی خاطرنشان کرد: در دولت قبل اگر کسی مشکل حادی پیدا می کرد، برای عمل جراحی باید خانه خود را می فروخت تا بتواند هزینه درمانش را تامین کند که معمولا خانواده های متوسط زیر خط فقر قرار می گرفتند اما امروز این پدیده وجود ندارد.
وی در پایان گفت: اگر بخواهم عملکرد دولت را در این سه سال در یک جمله بیان کنم، نام “دولت پرتلاش، موفق و صبور” را برای دولت آقای روحانی برمی گزینم.