واشیانی‌پور از تصویب طرح احداث پارک مینیاتوری اصفهان که توسط هشت نفر از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان ارائه‌شده بود خبر داد.به گزارش ربیع به نقل از صاحب نیوز ، ندا واشیانی‌پور صبح امروز در جمع اصحاب رسانه پیرامون طرح‌ها و لوایح یک‌صد و چهلمین جلسه علنی پارلمان شهری اظهار کرد: طرح پیشنهادی ایجاد پارک مینیاتوری شهر اصفهان در صحن علنی مطرح شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان بابیان اینکه این طرح بر اساس پیشنهاد هشت نفر از اعضای شورای اسلامی ارائه شد و مورد تصویب قرار گرفت، توضیح داد: پارک‌های مینیاتوری این ظرفیت را دارند که آثار و بناهای تاریخی و شاخص یک منطقه را در آن شبیه‌سازی کرد.

وی ادامه داد: اصفهان نیز که شهر گردشگری و تاریخی است دارای این ظرفیت است که پارک مینیاتوری برای بازدید گردشگران داخلی و خارجی ایجاد کند.

*  درخواست شهرداری برای بازگشت توافق‌نامه برگزاری جشنواره فیلم کودک

واشیانی‌پور با اشاره به ارائه لایحه به همراه توافق‌نامه مربوط به برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان از سوی شهرداری اصفهان گفت: با توجه به اینکه ۱.۵ میلیارد تومان ردیف بودجه برای برگزاری جشنواره‌ها در بودجه سال جاری در نظر گرفته‌شده است و برای این جشنواره ردیف مجزایی وجود نداشت، طی نامه‌ای شهردار اصفهان درخواست بازگشت آن را برای بررسی بیشتر ارائه کرد، لذا این لایحه از دستور کار شورا خارج شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان از تصویب شدن لایحه‌ای به همراه تعرفه‌های پیشنهادی در دوره‌های مرکز آموزش سازمان آمار، اطلاعات و خدمات کامپیوتری شهرداری اصفهان پس از بررسی‌های لازم اطلاع داد.

واشیانی‌پور از رد لایحه پیشنهاد واگذاری یک باب آپارتمان شش‌دانگ در خیابان نظر غربی به‌منظور توسعه عرصه و اعیانی امامزاده محسن (ع) خبر داد.

وی گفت: لایحه پیشنهاد دریافت ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی توسط شهرداری منطقه سه با کارمزد ۱۸ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه به‌منظور توسعه تسریع در آزادسازی و اجرای خیابان و پارکینگ کمرزرین موردبررسی قرار گرفت و به تصویب در صحن علنی رسید.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان همچنین به مراسم تقدیر تعدادی از آزادگان سرافراز میهن در  روز گذشته اشاره کرد و گفت: آزادگان راست‌قامتان پرصلابتی هستند که شهامت، ایثارگری و صبوری را در مکتب ایمان، تعهد و عشق به وطن معنا کردند و حضورشان موجب برکت این مرزوبوم اسلامی است.