به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از کهگیلویه، علی‌رضا اتابک امروز در شورای اداری شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری دهدشت با اشاره به اینکه دولت برای اجرای پروژه‌ها پول در نظر می‌گیرد و باید پیگیری شوند، اظهار داشت:  مشکلات شهرستان به خاطر اعتبار و نبود پروژه نیست بلکه ناشی از ضعف‌های مدیریتی است.

فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه یکی از ضعف‌های دولت روحانی اطلاع‌رسانی است، گفت: چون ما به عنوان مدیر نتوانستیم بگوییم دولت چه کارهایی را انجام داده است از آن طرف دولت مورد هجمه قرار می‌گیرد، مدیر باید در خطبه نماز جمعه گزارش دهد دولت نظام جمهوری اسلامی چکار کرده است، پروژه‌ها را به مردم گزارش دهد.

اتابک تصریح کرد: امام‌جمعه و مردم اطلاع ندارند کار دارد انجام می‌شود اگر انتقادی از تریبون نماز جمعه می‌شود به خاطر ضعف مدیری است که کارها را نمی‌گوید و ضعف اطلاع‌رسانی مدیران دولت اینجا نمود پیدا می‌کند.

رئیس شورای اداری کهگیلویه خطاب به مدیران گفت: در بین مردم حضور پیدا کنید حضور شما به مردم اعتماد می‌دهد.

وی با بیان اینکه به دلیل عدم کارایی ما مدیران و بی‌صداقتی اعتماد در بین مردم از بین رفته است، اظهار داشت: مردم به شعارها اعتماد ندارند اعتماد را بین مردم زنده کنید گزارش کار دهید.

اتابک درباره پروژه‌های عمرانی شهرستان از مدیران خواست روند اجرای عملیات را با بازدیدهای مکرر زیر نظر داشته باشند و اجازه تأخیر به پروژه ندهند.

وی تأکید کرد: با مدیران کل ملاحظه نداشته باشید از پتانسیل مدیرکل استفاده کنید مدیر کل را به شهرستان بیاورید حتما نباید شهرستان گل و بلبل باشد که مدیرکل بیاید یا در سفر استاندار را همراهی کند.

بروکراسی بیمار در کهگیلویه!

فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه طی ۱۰ روز اخیر گرفتار بروکراسی بیمار در شهرستان بودم، ادامه داد: در این شهرستان ساز و کار مدیریتی طوری شده که پیمانکار برای رئیس اداره تعیین تکلیف می‌کند! این چه ساز وکار مدیریتی است؟ چه شهرستانی است؟چرا باید فریاد “انا فقیر و انا مظلوم” برای شهرستان سر دهیم؟

اتابک تصریح کرد: از هیچ مسؤول اداره‌ای سؤوال سیاسی نمی‌کنم نمی‌پرسم حزب و جناحت کیست، خط قرمز بنده در سیستم اداری کار کردن است.

وی با بیان اینکه پروژه‌ای که اعتبار دارد نباید تعطیل شود، گفت: اگر پیمانکار گردن کلفت است راه قانونی برای خلع ید وجود دارد چرا با مردم‌ معاشات می‌کنید؟

فرماندار کهگیلویه در تحلیل اوضاع کشور گفت: نظام جمهوری اسلامی و دولت در یک اتحاد برای مقابله با توطئه‌های استکبار ایستادند گردن‌کشی آمریکا را پاسخ دادند و امریکا حقیرانه عقب‌نشینی کرد.

وی با تأکید بر اینکه باید در همه بحث‌هایی که اتحاد و وحدت ملی را تقویت می‌کند نقش‌آفرینی کنیم تا در بزنگاه‌های تاریخی نلنگیم، ادامه داد: همه دیدیم که سپاه،نیروهای نظامی و مردمی در تحرکات خلیج فارس درسی داد که در معادلات آمریکا تغییر استراتژیک ایجاد کرد و باعث شد کشورهای حوزه خلیج فارس در روابطشان خواستار مذاکره با جمهوری اسلامی شوند.

حضور مردم در صحنه پیروزی درخشان به همراه دارد

وی با اشاره به اینکه ثابت کردیم هر جا وحدت داشتیم پیروز شدیم و ملت ثمره آن را دید، نقش مشارکت مردم و حضور در صحنه را یادآور شد و گفت: این حضور همیشه پیروزی درخشان به ارمغان می‌آورد.

اتابک تصریح کرد: در مسایل اقتصادی نیز دشمنان با حیله و تحریم‌ها دنبال این هستند که از روزنه مشکلات اقتصادی به مردم ضربه بزنند رسالت ما مدیران تزریق امید به مردم با کار و تلاش است تا از این گردنه سخت عبور کنیم.

وی تشویق به تسهیل در ازدواج را منجر به کاشه آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: بالا بودن آمار طلاق و یا سن ازدواج به خاطر این است که
رسالت‌های دینی ما مغفول مانده است و چون ما به رسالت دینی اخلاقی نپرداختیم.

واگذاری سالن رایگان برای ازدواج جوانان

اتابک با بیان اینکه از دل تجملات و سخت‌گیری ازدواج معضلات اجتماعی شکل می‌گیرد تصریح کرد: دستگاه‌های اداری سالن‌ها را مجانی در اختیار زوج‌ها برای ازدواج قرار دهند.

وی همچنین خطاب به مدیران گفت: گام دوم انقلاب را در حوزه کاری جدی بگیرید با دستگاه‌های فرهنگی که رسالت تقویت این گام را بر عهده دارند همکاری کنید.

انتهای پیام/