فولادگر گفت: شرکت های دانش بنیان وظیفه تجاری سازی را به عهده داشته و در این رابطه باید از مرحله طرح، نمونه سازی و تحقیقات صنعتی به تولید رسید تا طرح ها به ثمر رسد.

به گزارش ربیع به نقل از صاحب نیوز، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت و اقتصاد مقاومتی به عنوان اولین سرفصل مهم برای دولت، گفت: دولت در زمینه تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از شرکت های دانش بنیان را مد نظر قرار دهد.

حمیدرضا فولادگر با توجه به حمایت دستگاه هایی که تخصص اجرایی مربوطه را در خصوص طرح های دانش بنیان دارند، اظهار کرد: دانشگاه ها، وزارت صنعت و معدن، جهاد کشاورزی و نفت از جمله دستگاه های متخصص اجرایی هستند که توان حمایت از شرکت های دانش بنیان را داشته و یکی از بهترین مسیرهای توسعه حمایت از شرکت های مذکور است.

وی افزود: شرکت های دانش بنیان وظیفه تجاری سازی را به عهده داشته و در این رابطه باید از مرحله طرح، نمونه سازی و تحقیقات صنعتی به تولید رسید تا طرح ها هم به ثمر برسند و نتایج و اثر آنها کاربردی شوند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: ارائه تسهیلات و معافیت های مالیاتی از جمله مواردی به شمار می رود که می توان به واسطه آن زمینه سازی لازم برای توسعه فعالیت شرکت ها را به انجام رساند.

وی در بخش دیگر  این گفتگو با اشاره به سفر دو دیپلمات به غرب کشور متذکر شد: سفر دیپلمات ها به کشور تابع مقررات خارجی با هماهنگی وزارت خارجی کشور است و در این خصوص هر گونه سفر بدون مقررات غیر عادی بوده و با اهداف جاسوسی انجام می گیرد.

فولادگر با بیان این مطلب که سفر اخیر دو دیپلمات قطعا بدون هماهنگی بوده است، خاطرنشان کرد: کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در این قضیه وظیفه نظارتی دارد و باید پیگیر شود.