به گزارش پایگاه خبری ربیع، برای تسهیل و تسریع در مهارت آموزی دانش آموزان باید هنرستان ها را در نزدیک کارخانه ها احداث کرد.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در سفر خود به اسلامشهر ضمن بازدید از بعضی مراکز آموزشی و اطلاع یابی از مشکلات زیر ساختی آن ها در نشست برگزارشده ساختمان فرمانداری این شهرستان حضور یافته و تصریح کرد: برای پیشرفت در امور باید دیدی ” نگاشت نهادی” داشته باشیم یعنی علاوه بر این که باید همه با هم باشیم؛ در کنار آن باید از نگاه برون سازمانی نیز برخوردار گردیم.

نوری اظهار داشت: برای تسریع و تسهیل در امور مهارت آموزی باید ساختمان هنرستان ها را در کنار کارخانه ها احداث کرد.

وی شهرستان اسلامشهر و شهرهای چهاردانگه و نسیم شهر را به علت وجود کارخانه ها و فضاهای صنعتی بیشمار، شهرهای هنرستانی برشمرد و گفت: برای بررسی مشکلات زیر ساختی آموزش و پرورش سفرهای متعدد استانی انجام گرفته است و در همین رابطه کمک های خوبی نیز برای استان تهران مدنظر است که تامین بخش دیگری از کمک ها نیز به خیرین واگذار شده است.

تاسیس هنرستان تربیت بدنی، هنرستان جوان، تکمیل مدارس دانش آموزان استثنایی و مجموعاً همکاری جهت رفع مشکلات پیش روی آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر از جمله محورهایی بود که یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش قول مساعدت برای انجام آن ها را در جمع مسئولان و مدیران آموزش و پرورش این شهرستان ابراز کرد.
در ابتدای این نشست مهدی شریفیان نماینده مجلس ، حسین حبیبی فرماندار اسلامشهر و اکبر قنبری رییس آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر به بیان مشکلات زیر ساختی و معضلات آموزشی موجود در این منطقه پرداختند.

سمیه داداش زاده