به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، در دیداری که مسئولان شرکت گاز استان اصفهان با آیت الله رحیمی امام جمعه خمینی شهر داشتند، وضعیت خدمات گازرسانی در این شهرستان تشریح گردید.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان،  با بیان اینکه   این شرکت افتخار تقدیم ۱۰ شهید و ۱۵۰ جانباز  به انقلاب اسلامی را دارد و با ماموریت گازرسانی ایمن و مسمتر در سطح استان فعالیت می نماید، گفت: خمینی شهر از شهرستان های سبز استان بشمار می رود و تاکنو ن بیش از ۱۰۴ هزار مشترک گاز طبیعی را تحت پوشش  گاز طبیعی قرار داده است.

سید مصطفی علوی، بیان داشت: در این شهرستان بطور میانگین  ماهیانه بیش از ۳۶ میلیون متر مکعب در فصول سرد و ۷میلیون متر مکعب در فصول گرم، گاز طبیعی به مصرف می رسد.

وی، با تاکید بر مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی اظهار داشت:  حفظ ایمنی و نگهداشت شبکه های گاز برای این شرکت هزینه زیادی را در بر دارد که ممکن است مردم عزیز استان اطلاع دقیقی از آن نداشته باشند.

مهندس علوی، ادامه داد: صرفه جویی در  مصرف گاز طبیعی، رعایت نکات ایمنی،  عدم دستکاری کنتور ها و تخریب تجهیزات گازرسانی برای این شرکت  در جهت  استمرار خدمات کیفی گازرسانی بسیار حائز اهمیت است که متاسفانه تعداد قلیلی  مشترکین از آن غافل هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان ، گفت:  با تاکید ائمه جماعات و مسئولان نهادهای مختلف در خطبه ها و سخنرانی های خود، در خصوص مصرف بهینه انرژی ،یقیناً ، فرهنگ الگوی مصرف بهینه بین مردم نهادینه خواهد شد.

در ادامه، حجت الاسلام رحیمی، اظهار داشت: عملکرد اداره گاز خمینی شهر و شهرهای تابعه در ارائه خدمات و تکریم مردم  بسیار خوب بوده و خوشبختانه تاکنون شکایتی از این اداره وارد نشده است.

وی، بیان داشت: عدم صرفه جویی در مصرف گاز ، اسراف  و حق الناس محسوب می شود که متاسفانه برخی از مردم توجه لازم را به این امر ندارند.

حجت الاسلام رحیمی،  با تایید اینکه موضوع صرفه جویی باید در سخنرانی ها  و محافل اجتماعی بیشتر مد نظر قرار گیرد گفت: عدم صرف جویی ضربه  به بیت المال بوده و ضربه به بیت المال، ضربه به نظام است.

امام جمعه شهرستان خمینی شهر، اظهار داشت: شرکت گاز  و سایر دستگاه های زیربط می بایست از طریق کانال های ارتباطی و اطلاع رسانی نظیر؛ صدا و سیما ، حضور  در برنامه های رادیویی وتلویزیون،  جراید و مطبوعات ، نصب بنر و توزیع بروشور و استفاده از  تابلوهای شهری در فرهنگ سازی مصرف بهینه این نعمت بزرگ الهی که سرمایه ملی کشور است، تلاش بیشتری نمایند.