به گزارش پایگاه خبری ربیع، سیدرضا فاطمی امین امروز، یکم بهمن ماه در حاشیه بازدید از خودروهای تصادف زنجیره ای محور بهبهان- اهواز اظهار کرد: امروز بازدیدی از خودروهای آسیب دیده در این سانحه داشتم و به خاطر حادثه دلخراشی که اتفاق افتاد متاسفم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: ۵۸ خودرو در این تصادف آسیب دیدند که ۱۷ خودرو از این تعداد، کیسه هوا داشته اند. باید بررسی شود که چه تعداد از این خودروها که کیسه هوا داشته اند، کیسه هوای آن ها روشن بوده است. چون معمولا ناآگاهی وجود دارد و در بعضی از خودروها کیسه هوا خاموش است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فقط کیسه هوای یک خودرو باز شده است، گفت: در مورد الزامات ایمنی و کیفیت خودرو باید بیشتر دقت کنیم و متاسفانه صنعت خودرو در ایران در طول سال های گذشته، روند خوبی را از لحاظ کیفیت و قیمت نداشته است.

فاطمی امین با اشاره به یکی از اولویت های وزارت صمت بیان کرد: در وزارت صمت تاکید ویژه ای بر افزایش میزان تولید خودرو و تعادل قیمت و قابل قبول بودن کیفیت خودروها داریم.

وی تصریح کرد: در خصوص تصادف زنجیره ای جاده بهبهان – اهواز مکاتبه ای با وزیر راه و شهرسازی انجام شده تا در کمیسیون ایمنی راه ها این حادثه رانندگی به دلیل تعداد بالای خودروها به دقت بررسی شده و عوامل این حادثه کارشناسی شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قوی تر از گذشته در مورد ایمنی خودرو توجه خواهیم کرد، گفت: یکی از دلایل این حادثه، بهرحال مرتبط با کیفیت خودروها است؛ این موضوع را قطعا پیگیری خواهیم کرد تا تخلفات صورت گرفته بررسی و پیگیری شود.

ایسنا