مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران از دریافت مجوز صادرات محصولات لبنی به کشور روسیه خبر داد و گفت: نخستین محموله محصولات لبنی این شرکت ۳۰ دی ماه به روسیه صادر می شود.

 

به گزارش ایرنا از سازمان توسعه تجارت ایران، علی رومی گفت: چهار شرکت پگاه فارس، تهران، گلپایگان و اصفهان پس از ممیزی های انجام شده توسط بازرسان سازمان دامپزشکی ایران و روسیه موفق به اخذ کد صادراتی (IR) و مجوز صدور محصولات تولیدی خود به روسیه شده اند.
وی گفت: علاوه بر این، ممیزی چهار شرکت تولیدی دیگر پگاه نیز انجام شده است و در حال طی کردن مراحل لازم برای صدور مجوز هستند.
رومی افزود: فرایند دریافت مجوز از یک سال پیش آغاز شده و از ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) صدور محصولات پودری، انواع پنیر و برخی محصولات استریل شده به روسیه آغاز می شود.
وی گفت: روسیه بازار بزرگی است که با توجه به تحریم های اروپا علیه این کشور، فرصت مغتنمی در اختیار تولیدکننده های ایرانی قرار گرفته است تا صادرات خود به این کشور را افزایش دهند.
به گزارش ایرنا، به دنبال چالش هایی که میان روابط ترکیه و روسیه ایجاد شد، روسیه مبادلات تجاری خود را با ترکیه قطع و اعلام کرد که برنامه دارد بخش عمده ای از مواد غذایی خود را از ایران تامین کند.
حجم واردات ایران از روسیه حدود ۷۰۰ میلیون دلار و حجم صادرات به این کشور نیز نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار است.