به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  فارس از اهواز، علی خسروی مدیرکل بیمه سلامت خوزستان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با تأکید بر ضرورت برقراری عدالت سلامت، اظهار کرد: تجمیع دفترچه‌های بیمه ارگان‌های مختلف به ویژه صنایع بزرگ استان، به علت فراگیری عوارض مربوط به صنایع آلاینده ضرورت دارد.

وی خواستار باز شدن بیمارستان‌های نفت به روی مردم خوزستان شد و گفت: صنایع آلاینده برای جامعه بیماری‌زا هستند و باید سهم خود را در بخش درمان استان خوزستان پرداخت کنند؛ مراکز درمانی اهواز مراجعه کنندگان بسیاری نیز از استان‌های دیگر دارند که موجب ازدحام آنها شده و باید  حمایت شوند.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت خوزستان، ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بیمه شده دارد، افزود: از این تعداد یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر بیمه روستایی هستند و ۸۵ در صد نیز بیمه شده رایگان هستند؛ همچنین طبق تفاهم نامه با کمیته امداد ۷۴ هزار مددجو تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

خسروی با اشاره به تحت پوشش بودن  ۳ هزار و ۳۷۶ مبتلای به بیماری های خاص در استان، عنوان کرد: ۲۵۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۷ برای درمان بیماران خاص هزینه شده و جمع هزینه‌های درمان بیمه سلامت در استان خوزستان در سال گذشته ۶۰۰ میلیارد تومان ست.

وی در خصوص طرح نسخه نویسی الکترونیک، گفت: این طرح از اسفند سال ۹۷ در حمیدیه آغاز شده که برای فراگیر شدن در استان خوزستان به آموزش و فرهنگ سازی نیاز دارد چراکه این طرح به رضایت مراجعه کنندگان و کاهش هزینه های درمان می‌انجامد؛ پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری بتوانیم این طرح را برای ۳۰ درصد بیمه شدگان استان خوزستان اجرا کنیم.

انتهای پیام/