رئیس جمعیت صلیب سرخ کشور آفریقایی مالی در سفر به اصفهان با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ربیع به نقل از ایمنا ؛ دکتر عبدالرحمن سیسه، رئیس جمعیت صلیب سرخ کشور آفریقایی مالی در این دیدار با اشاره به روابط خوب دو کشور ایران و مالی گفت: با توجه به توانمندی ها و تجربیات مفید جمعیت هلال احمر ایران و استان اصفهان امیدواریم تعامل بیشتر با این جمعیت صورت گرفته و دو جمعیت ملی ایران و مالی بتوانند روابط خود را گسترش دهند.

وی افزود: تشکیلات شما درجمعیت هلال احمر ایران تشکیلات بسیار مطلوب و توانمندی است و این می تواند الگوی خوبی برای صلیب سرخ مالی در خدمت بهتر به مردم این کشور باشد.
رئیس جمعیت صلیب سرخ مالی در ادامه  اذعان داشت: این جمعیت از انعقاد قرارداد خواهرخواندگی با هلال احمر اصفهان و گسترش تعامل و همکاری و انتقال تجربیات استقبال می کند، ضمن آنکه مایل به انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی بین اصفهان و شهر موپتی که از شهرهای توریستی مالی است، هستیم.
در این دیدار مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان نیز با اظهارخرسندی از سفر رئیس جمعیت صلیب سرخ مالی، خواستار گسترش همکاری و تعامل میان صلیب سرخ این کشور و هلال احمر اصفهان شد.
اعلام آمادگی هلال احمر برای همکاری با صلیب سرخ مالی
دکتر مومنی در این دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت های جمعیت هلال احمر استان اصفهان در تمامی حوزه ها پرداخت و با اشاره به ظرفیت گسترده این جمعیت در زمینه همکاری با صلیب سرخ مالی اعلام آمادگی کرد.
در ادامه سفر دو روزه رئیس جمعیت صلیب سرخ کشور مالی به نصف جهان وی از طرح نیابت داوطلبان، که از طرح های برگزیده فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر می باشد، در شعبه اصفهان و همچنین از موزه جمعیت هلال احمر اصفهان بازدید کرد.
گفتنی است بازدید از اماکن دیدنی و بناهای تاریخی شهر اصفهان از دیگر برنامه های این سفر دو روزه بود.