به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از مهر،کمیته بین­‌المللی صلیب سرخ با شدیدترین لحن قتل غم‌­انگیز «سیفورا حسینی خسرا» همکار ربوده شده خود را محکوم کرد.

کمیته بین­‌المللی صلیب سرخ همچنین از گروه مسلح رباینده خواستار آزادی فوری ۲ کارمند دیگر این سازمان شد.

در همین حال، «اِلوی فیلیون» رئیس نمایندگی کمیته بین‌­المللی صلیب سرخ در ابوجا گفت: ما از قتل همکارمان سیفورا سخت اندوهگین هستیم. سیفورا به شهر «ران» نقل مکان کرد تا به نیازمندان کمک کند. در این زمانِ بسیار دشوار، قلب ما با خانواده و دیگر عزیزان او است.

سیفورا و همینطور دیگر کارمند صلیب سرخ جهانی «اوا محمد لیمان» به همراه «آلیس لوکشا» پرستاری که در مرکز تحت حمایت یونیسف کار می­ کرد، در زمان ربوده شدن، مشغول مراقبت ضروری پیش از زایمان به مردم شهر «ران» بودند.

رئیس نمایندگی کمیته بین‌­المللی صلیب سرخ در ابوجا گفت: ما از آنهایی که هنوز همکاران ما هاوا و آلیس را به گروگان گرفته اند می‌­خواهیم این زنان را آزاد کنند. مانند هاووا، آنها بخشی از مخاصمات مسلحانه نیستند. آنها یک ماما و یک پرستار هستند. آنها دختران، مادران و همسرانی هستند که فرزندانی دارند که باید بزرگ کنند و خانواده‌­هایی که نزدشان بازگردند. خانواده‌­ها و دوستانشان به شدت دلتنگ آنها هستند و امید دیدار آنها را از دست نخواهند داد. هیچ ایدئولوژی نمی­ تواند آسیب رساندن به آنها را توجیه کند.

سیفورای ۲۵ ساله مادر ۲ کودک یک و ۵ سال بود. افرادی که او را می‌­شناختند وی را زنی اجتماعی، پویا و پرشور توصیف می­‌کنند که با دوستان و خانواده صمیمی بود. او کار در «ران» را به عنوان گامی در جهت حرفه‌ای جدی در بخش بشردوستانه می­‌دید.

کمیته بین‌­المللی صلیب سرخ درباره ربایندگان این زنان، انگیزه آنها یا جزئیات مربوط به مرگ سیفورا توضیحی نمی­‌دهد.

از ۶ ماه پیش که این زنان ربوده شدند، کمیته بین­‌المللی صلیب سرخ تلاش‌­های پایدار و متعهدانه‌­ای را جهت تضمین آزادی آنها انجام داده و برای تضمین سالم ماندن و بازگشت هاوا و آلیس به آغوش خانواده­ از انجام هرچه در توان دارد مضایقه نخواهد کرد.