به گزارش پایگاه خبری ربیع، تیم ملی والیبال ایران با شکست برابر روسیه شانس صعود به المپیک در این مرحله را از دست داد و حالا باید در مرحله دیگری تلاش کند. تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود در مرحله انتخابی المپیک ۲۰۲۰ از ساعت ۲۰: ۳۰ روز یکشنبه در شهر سنت‌پترزبورگ به مصاف تیم روسیه رفت و با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۹ به سود روسیه

تیم ملی والیبال ایران بازی را با ترکیب سعید معروف، میلاد عبادی پور، محمد موسوی، امیر غفور، حضرت پور و پوریا فیاضی شروع کرد. ابتدا روسیه ۲ بر صفر پیش افتاد اما ایران توانست کار را با نتیجه ۵ بر ۳ به سود خود جلو ببرد و وقت استراحت فنی اول را با نتیجه ۸ بر ۷ تمام کند. موزرسکی ستاره تیم روسیه که از ابتدا در ترکیب روس‌ها قرار نداشت، در ادامه بازی به این تیم اضافه شد تا قدرت میزبان بیشتر شود. بازی پایاپای دو تیم تا امتیاز تساوی ۱۰ – ۱۰ پیش رفت و روسیه توانست روی خطای دو ضرب پوریا فیاضی به امتیاز ۱۱ برسد.

همین مسئله درخواست ایران برای بازبینی صحنه مشکوک خطای تور بازیکن روسیه را در پی داشت و باعث توقف طولانی مدت بازی شد اما رأی داور بر نگشت. روس‌ها قدر این برتری خود را دانستند و با ایجاد اختلاف امتیاز، سوت وقت استراحت فنی دوم با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ به سود این تیم به صدا درآمد. میزبان با حمایت تماشاگرانش شکاف امتیازی با ایران را با نتایج ۱۹ بر ۱۴ و سپس ۲۲ بر ۱۷ ادامه داد و در نهایت این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به پایان رساند.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود روسیه

امتیاز اول این ست به ایران رسید ولی روسیه خیلی زود این امتیاز را جبران کرد و کار تا امتیاز ۶ به صورت مساوی جلو رفت. اشتباه میلاد عبادی پور و سرویس خوب موزرسکی باعث شد تا روس‌ها دو امتیاز منتهی به وقت استراحت فنی اول را به دست بیاورند و بازیکنان دو تیم با نتیجه ۸ بر ۶ (به سود روسیه) نزد مربیانشان بروند. ایران بعد از بازگشت به زمین بازی را به تساوی ۱۰ – ۱۰ کشاند اما با دو دفاع خوب موسوی و یک ضربه این بازیکن توانست ۱۳ بر ۱۰ از حریفش پیش افتد. این برتری اما تداوم نداشت و روسیه با جبران امتیازات بازی را ۱۶ بر ۱۵ به سود خود کرد و وقت استراحت فنی دوم اعلام شد.

ملی پوشان کشورمان بعد از وقت استراحت، عملکرد خوبی داشتند و تا امتیاز ۲۰ از روسیه پیش بودند اما روسیه ۲۱ بر ۲۰ پیش افتاد. این ست هم در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود روسیه تمام شد.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود روسیه

بازی کم نقص روسیه در این ست هم ادامه داشت. این تیم با سرویس‌های خوب بازیکنانش و اشتباهات ملی پوشان کشورمان وقت اول استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۵ به سود خود تمام کرد. با گذشت بازی، اختلاف امتیاز حتی به عدد ۴ رسید و شاگردان ایگور کولاکوویچ ۱۱ بر ۷ از روسیه عقب افتادند اما بازی در امتیاز ۱۲ مساوی شد. ایران با بازی بهتر توانست از حریفش جلو بزند و با امتیاز ۱۶ بر ۱۵ به استقبال وقت دوم استراحت فنی برود.

ملی پوشان کشورمان بعد از وقت استراحت فنی برتری خود را به روسیه دیکته کردند و ۲۰ بر ۱۷ از حریفشان پیش افتادند تا روس‌ها را مجبور به گرفتن وقت استراحت کنند. بازی در این ست روی امتیاز ۲۱ – ۲۱ مساوی شد و مجدداً کار تا نتیجه ۲۳ – ۲۳ با تساوی پیش رفت اما روس‌ها امتیاز ۲۵ را به دست آوردند و در نهایت پیروز میدان شدند.

حالا تیم ملی والیبال ایران یک شانس دیگر برای رسیدن به المپیک را دارد که پیش بینی‌ها حکایت از صعود ملی پوشان کشورمان دارد.

رقابت‌های انتخابی قاره آسیا فرصت طلایی برای تیم ملی والیبال ایران است که بتواند با اول شدن در این مسابقات جواز صعود به المپیک را دریافت کند. این مسابقات با حضور ۸ تیم از ۱۶ تا ۲۲ دی ماه در چین برگزار می‌شود و از تیم ملی ایران به عنوان شانس نخست برای اول شدن نام برده می‌شود.