به گزارش پایگاه خبری ربیع، “سهیل کیانی پور” با اشاره به افزایش دمای هوا و تداوم گرما در استان گفت: همین امر استفاده از وسایل سرمایشی را افزایش داده که منجر به رشد ناگهانی مصرف برق در استان شده است.
وی با بیان اینکه برای هر استان در هر هفته سقف پیک‌بار تعیین می‌شود، تصریح کرد: عدم رعایت مدیریت مصرف و عبور از سقف مجاز تعیین شده وقوع خاموشی را به همراه خواهد داشت.
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان قم در همین راستا بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف برق به ویژه در ساعات اوج مصرف تأکید کرد و از انعقاد ۵ هزار و ۵۰۰ تفاهم‌نامه دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق با بخش‌های صنایع، کشاورزی و ادارات استان به منظور کاهش مصرف در ساعات پیک خبر داد.
وی با بیان اینکه این اقدام نقش بسزایی در کاهش پیک مصرف استان داشته است، یادآور شد: این بخش‌ها می‌توانند با کاهش مصرف خود از پاداشی که شرکت توانیر برای سال ۹۹ در نظر گرفته به میزان قابل‌توجهی بهره‌مند شوند.
کیانی پور با اشاره به اینکه امسال علاوه بر صاحبان صنایع، کشاورزان و ادارات، بخش خانگی و تجاری نیز از طرح‌های تشویقی بهره‌مند می‌شوند، تأکید کرد: در صورتی که هر مشترک خانگی یا تجاری نسبت به مصرف مشابه سال قبل خود ۱۰ درصد کاهش داشته باشد، صورتحساب آن مشترک ۲۰درصد کاهش پیدا می‌کند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: مشترکین‌ پرمصرف نیز در صورت عدم رعایت الگوی مصرف، شامل افزایش ۱۶ درصدی صورتحساب خواهند شد.
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان در پایان به ارائه راهکارهایی در خصوص مدیریت مصرف برق پرداخت و گفت: تنظیم درجه کولرگازی روی ۲۴و ۲۵، استفاده از دور کند کولرهای آبی، عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات پیک، استفاده از نور طبیعی در طول روز و خاموش کردن لامپ‌های اضافی و نصب سایبان‌ بر روی کولر نقش بسزایی در کاهش مصرف و مدیریت پیک‌بار دارد.