به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از بندرعباس، فریدون همتی صبح امروز در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان با تأکید بر اینکه اراده دولت بر تلاش بیشتر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و ایجاد اشتغال است، اظهار داشت: همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان در راستای توسعه همکاری‌های مشترک با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی طراحی و به اجرا در آمده است.

وی در ادامه افزود: با توجه به نام‌گذاری امسال به نام   «رونق تولید» توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی این همایش‌ها و گفت‌و‌گوها موجب توسعه‌ اقتصادی در راستای این شعار خواهد شد.

 استاندار هرمزگان تصریح کرد: استان هرمزگان با ایجاد مرکز خدمات سرمایه‌گذاری، گامی بزرگ در حوزه‌ سرمایه‌گذاری برداشته و فضای متفاوت و مناسبی برای کسب و‌کار در استان فراهم شده و این تلاش‌ها همه در ر استای انتخاب هرمزگان به‌عنوان هدف سرمایه‌گذاری است.

همتی بیان داشت: در هرمزگان تلاش می‌کنیم تا با توجه به ظرفیت‌های عظیم این استان، شرایطی را ایجاد کنیم که سرمایه‌گذاران این استان را برای فعالیت انتخاب کنند.

وی بیان کرد: هرمزگان به دلیل مجاورت با خلیج فارس و دریای عمان و همچنین تسلط بر تنگه ‌هرمز باعث حضور خطوط کشتیرانی بین‌المللی شده است که به رونق اقتصادی کشور کمک می‌کند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه فراوانی انرژی نفت و گاز و همچنین وجود پالایشگاه‌های مهم در استان، این سرزمین را به‌عنوان استانی پرظرفیت معرفی می‌کند، مناطق ویژه و آزاد و‌همچنین وجود صنایع بزرگ و کوچک و وجود پنج منطقه‌ ویژه در استان از دیگر مزیت‌های استان است.

همتی افزود: قصد داریم ظرفیت تولید فولاد را به ۱۰ میلیون تن در سال افزایش دهیم و استان را به‌عنوان قطب فولاد کشور معرفی کنیم.

وی بیان کرد: تعداد قابل توجهی از کشتی‌های تجاری از مجاورت آب‌های کشور ایران می‌گذرد که تامین سوخت این کشتی‌ها و مایحتاح کارکنان آن‌ها زمینه‌ مناسبی برای رونق تولید در استان خواهد بود.

استاندار هرمزگان ادامه داد: کشاورزی یکی دیگر از حوزه‌های پر ظرفیت سرمایه‌گذاری در استان است، در بخش شیلات با توجه به ظرفیت تولید میگو در استان به این بخش توجه ویژه شده است و قصد داریم تا پایان برنامه ششم، ۱۰۰ هزار تن تولید میگو داشته باشیم.

همتی با اشاره به ظرفیت‌شناسی محیط پرورش ماهی در دریا حدود ۱۴۰ هزار تن گفت: همچنین ظرفیت ۲میلیون تن برای تولید پودر ماهی در استان موجود است و فرصت خوب سرمایه‌گذاری تلقی می‌شود.

وی بیان داشت: وجود گردشگران داخلی و خارجی در استان در فصل‌های پاییز و بهار گواه فرصت خوب سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری در استان هرمزگان است. همچنین ایجاد دهکده‌‌های گردشگری در جزایر استان از برنامه‌های پیش رو و هدف‌گذاری ما در بخش گردشگری استان است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه ترانزیت کالا و استقرار استان در جاده‌ ابریشم این استان را در بحث ترانزیت کالا مطرح ساخته و زمینه‌ای برای سرمایه‌گذاری سودآور ایجاد ساخته است، افزود: نزدیک به ۶۰ درصد صادرات کشور از بندر شهید رجایی و دیگر بنادر استان صورت می‌گیرد.

همتی گفت: در بخش گردشگری با رویکرد جذب گردشگر، جذب ۱۰ میلیون گردشگر را هدف‌گذاری کرده‌ایم و سرمایه‌گذاری در این بخش امری ضروری و قطعا سودآور خواهد بود.

وی با بیان اینکه در این استان فرآیند بروکراسی اداری به حداقل رسیده و سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری در ادارات سرگردان نخواهد شد، ابراز داشت: در راستای تامین امنیت سرمایه‌گذاران تمامی اعضای دولت در استان و مقامات استانی از سرمایه‌گذار حمایت خواهند کرد.

استاندار هرمزگان تاکیدکرد: همه‌ مدیران ماموریت دارند در فرآیند صدور مجوز برای سرمایه‌گذاری همکاری لازم را انجام دهند و تسهیل در امور را در اولویت کاری خود قرار دهند.

همتی با بیان اینکه هرمزگان مجموعه‌ای از توانایی‌ها و ظرفیت‌های بکر برای سرمایه‌گذاری است که در پنل‌های تخصصی این همایش به طور مفصل به آن پرداخته خواهد شد، اضافه کرد: چشم‌انداز ما فقط همایش دو روزه نبوده است و این همایش پنجره‌ای برای ارتباط با سرمایه‌گذاران  خارجی و داخلی در راستای استفاده از ظرفیت‌های استان است.

گفتنی است، این همایش دو روزه در تالار شهید آوینی بندرعباس و هتل هرمز و با حضور رییس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، معاون وزیر و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، رییس سازمان جهانی اتیک و استاندار و مسؤولین استانی در حال برگزاری است.

انتهای پیام/۸۸۰۳۷/