به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از ایرنا، شهاب الدین صدر در حاشیه همایش فصلی خانه احزاب در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار حوزه احزاب ایرنا در پاسخ به این سوال که با ابلاغ طرح منشور گفت و گوی سیاسی از سوی وزارت کشور به استانداران این طرح تحت چه شرایط عملی می تواند موثر باشد، اظهار داشت: ما باید از این گونه منشورها، بیانیه ها و مطالبی که روی کاغذ است بهره برده و در عمل کارها را پیش ببریم . 

وی افزود: موضوع گفت و گوی سیاسی در کشور موضوع بسیار مهمی است.به خاطر این که در کشور ما سلایق مختلف سیاسی وجود دارد و این ها نقطه نظرات مختلفی دارند برای ارتقا، پیشرفت و توسعه. نباید بین این سلایق و تفکرات حالت نزاع و چنگ زدن به صورت هم و درگیری وجود داشته باشد. در کشورهای دیگر دنیا هم این گونه است .
صدر در پاسخ به این سوال که یکی از بندهای منشور سیاسی ‘بسترسازی برای تقویت ارتباط و گفت وگوی سازنده میان جریان های مختلف سیاسی و صنفی و ایجاد زمینه مفاهمه، همدلی همکاری و در نهایت، موضع گیری های مشترک درباره اصول کلی نظام، امنیت و منافع ملی’ عنوان شده است. این بسترسازی چگونه باید باشد تا بتواند به تفاهم ملی و رفع یا کاهش سوء ظن های موجود میان برخی جریانات سیاسی درون نظام کمک کند؟ اظهار داشت: اینها راهکارها و برنامه های خودشان برای توسعه جایگاه و پیشرفت کشور ارائه دهند.
وی افزود: لذا یکی از کارهای اولویت دار این است که همه تلاش کنیم گفت و گوی سیاسی در کشور درون نظام و در چارچوب قانون اساسی و منافع ملی شکل گیرد و موثر باشد.
معاون سیاسی وزیر کشور بتازگی اعلام کرد: بعد از اغتشاشات دی ماه و در پی تشکیل جلسه ای در وزارت کشور با حضور دبیران کل احزاب مختلف ، ایده گفت و گوی سیاسی در دولت و وزارت کشور مطرح شد و بر این اساس، طرح گفت وگوی استانداران به عنوان نمایندگان دولت با احزاب، رسانه ها، سیاسیون و تشکل ها در کل استان ها تصویب و ارائه شد که هدفش ترویج فضای گفت وگو و تعامل در جامعه است. 
صدر همچنین در خصوص اظهارات رئیس جمهوری در جمع مردم هرمزگان مبنی بر شکست توطئه های آمریکا در ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت گفت: دولت فعلی دو محور عمده در شعارها و اولویت های کاری اش مطرح کرده است که یکی از آنها موضوع سیاست خارجی بود. 
دبیرکل جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت افزود: در حوزه بین المللی یکی از بخش های اصلی فعالیت های عمده دولت بحث برجام و همچنین پرونده ایران بود که دائما از سوی آمریکا تهدید می شد که به شورای امنیت می رود.
صدر گفت: با نگاهی منصفانه به اقدام های دولت، باید گفت که به دنبال برجام دیگر شاهد تهدیدهایی که پیش تر علیه ایران می شد نیستیم و شرایط تغییر کرده است.

**پیشرفتهای زیادی در حوزه بین الملی داشتیم 
وی با اشاره به قدردانی رهبر معظم انقلاب از وزیر امور خارجی و تاکید ایشان بر تداوم مواضعی که پیش روی غربی ها گرفته شده تصریح کرد: در مواضع مقام معظم رهبری که سیاست خارجی کشور و هر گونه مذاکره و گفت و گویی با تائید ایشان به اجرا در می آید همواره نکات مثبت و نیز تهدیدهای احتمالی در صورت اشتباه بیان شده است.
صدر گفت: تاکنون پیشرفتهای زیادی در حوزه بین الملی داشتیم که امید است اشکالاتی که به لحاظ کارشناسی وارد می کنند برطرف شود و روز به روز در جایگاه بهتری در جهان قرار گیریم.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه گذشته در جمع مردم بندرعباس در ورزشگاه تختی این شهر گفت: آمریکا سه مرتبه در ماه های اخیر توطئه کرد و به جایی نرسید. تا زمانی که ملت ایران منسجم و متحد کنار همدیگر ایستاده اند همه ما یک صدا به فکر توسعه این کشور هستیم باید بدانیم کشور ایران را خواهیم ساخت. 

انتهای پیام /*