به گزارش پایگاه خبری ربیع، مرتضی نجفی با اشاره به افزایش ۱۹ درصدی صادرات از نظر ارزی، اظهار کرد: صادرات شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش دلاری ۱۹ درصد و از نظر ریالی ۳۸ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه ۸۵ قلم کالا از گمرکات استان همدان صادر شده است، تصریح کرد: در شش ماهه نخست امسال ۸۵ قلم کالا از جمله کشمش، موتور کولرآبی، فروسیلیس، شیرخشک صنعتی، کلینکر خاکستری، شور و ترشیجات و وازلین بهداشتی صادر شده است.

نجفی با اشاره به اینکه صادرات کالا به ۳۴ کشور صورت گرفته است، افزود: عراق، پاکستان، چین، روسیه، ترکیه، امارات و افغانستان از جمله کشورهای مقصد صادرات کالا از استان همدان بوده است.

مدیرکل گمرک استان همدان در بخش دیگری از واردات بیش از دو میلیون کیلوگرم کالا به استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در شش ماهه نخست امسال دو میلیون ‌و ۴۸۵ هزار و ۶۹۵ کیلوگرم کالا از طریق گمرکات همدان وارد استان شده است.

وی ارزش دلاری واردات شش ماهه امسال را بیش از هشت میلیون و ۴۰ هزار دلار دانست و اظهار کرد: ۳۳ قلم کالا از جمله نخ پلی‌استر، بذر سیب‌زمینی، انواع قطعات خودرو، الکترود گرافیتی و ماشین آلات خط تولید از طریق گمرکات استان همدان وارد این استان شده است.

مدیرکل گمرک استان همدان در پایان بیان کرد: واردات کالا از ۱۲ کشور از جمله آلمان، گرجستان، چین، امارات و ترکیه، هلند و هند بوده است.