به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  فارس از کرمانشاه، استاندار کرمانشاه پیش از ظهر امروز در نشست کارگروه تخصصی سلامت استان، اظهار داشت: سنجش فشار خون افراد بالای ۳۰ سال و بانوان باردار اقدام مناسبی از طرف دانشگاه علوم پزشکی است که می‌تواند خیلی از نگرانی‌های مردم را کاهش دهد و در مجموع سلامت جامعه را تضمین کند.

هوشنگ بازوند با تاکید شکل‌گیری یک بسیج عمومی برای اجرای طرح کنترل فشار خون، گفت: همه (شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و سایر ارگان‌ها) با ید به دانشگاه علوم پزشکی کمک کنیم، کمک به دانشگاه در واقع کمک به جامعه سلامت محسوب می‌شود.

وی افزود: اقدامات انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی بر همگان آشکار است، در بحران زلزله و سیل به خوبی خدمات خود را ارائه دادند که اگر اقدامات به موقع و موثر آن‌ها نبود قطعا خسارت جانی خیلی بیشتر می‌شد.

به گفته این مقام عالی دولت در استان کرمانشاه، دانشگاه علوم پزشکی در زمان زلزله یک عملکرد فوق‌العادهداشت به‌ طوریکه مورد تحسین رئیس جمهور قرار گرفت.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی استان  از تهدید زلزله، فرصت‌سازی کرد به گونه‌ای که توانست در زمینه سرمایه‌گذاری داخلی با دعوت از خیران سلامت، ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار غیردولتی را جذب کند و در سرمایه‌گذاری خارجی بیمارستانی را پیگیری می‌کند که ۱۲۰ میلیون یورو مسدودی داشته و موافقت اصولی وزارت اقتصاد و دارایی آن نیز صادر شده و در حال پیگیری است.

بازوند دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را دانشگاهی کارآمد دانست و گفت: این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه‌های کارآمد و شکوفا با وضعیت مطلوب نسبت به دانشگاه‌های دیگر به کشور معرفی شده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به تعداد بالای مددجویان زیر پوشش این نهاد حمایتی که از سن بالای ۳۰ سال برخوردار هستند، اظهار داشت: فشار خون بالا اگر با مشکلات قند خون بالا باشد منجر به نابینایی و بیماری‌های کلیوی می‌شود.

فاطمه رضوان‌مدنی ضمن اعلام آمادگی بهزیستی استان در حمایت از کمپین فشار خون، افزود: سلامت مددجویان برای ما خیلی حائز اهمیت است

وی خواستار شد، دستگاه فشار سنج در اختیار بهزیستی قرار بگیرد.

*بسیج کردن سازمان‌های مردم نهاد برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استاندار کرمانشاه نیز، گفت: سازمان‌های مردم نهاد را برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بسیج می‌کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کرمانشاه نیر در این جلسه ضمن تشکر از همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بیمه سلامت، تصریح کرد: اتفاق مهمی که امسال در حوزه سلامت رخ داد،بیمه مددجویان زیر پوشش کمیته امداد به بیمه سلامت انتقال داده شد و در حال صدور دفترچه هستیم، که این اقدام از سوی بیمه سلامت نشان دهنده احترام به شخصیت مددجویان است که جای تقدیر دارد.

حسین خدرویسی افزود: استان کرمانشاه دارای ۲۳ اداره کمیته امداد است که خدمات مددجویان را در مراکز درمانی و کمیته امداد انجام می‌دهند.

گفتنی است، در پایان جلسه عوامل اجرایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از حاضران در جلسه سنجش فشار خون را انجام دادند.

انتهای پیام/پ