به گزارش پایگاه خبری ربیع از شهرکرد، علی گرجی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری شب گذشته (۴ دی) در نشست مردمی ستاد نهم دی‌ که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد برگزار شد، گفت: باورهای دینی مردم، رهبری مدبرانه ولی امر مسلمین، بصیرت و اقدام به لحظه مردم و اعتقادات مردمی به عاشورای حسینی عوامل شکل‌گیری حماسه نهم دی بود.

وی اقدام راهبردی ملت ایران در شکست دشمن در جنگ نرم را ازویژگی‌های حماسه نهم دی‌ماه برشمرد و تصریح کرد: اسلام‌خواهی، تفکر عاشورایی جوهر اصلی مبارزه ملت ایران در نهم دی بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان شکست نظریه‌های غربی و کپی‌برداری  از مدل انقلاب مخملی در ایران را از آثار و پیامدهای حماسه نهم دی دانست و افزود: آشکار شدن پیوند جریان فتنه با خارج از کشور، نمایان شدن ظرفیت انقلاب اسلامی و نمایان شدن کار گسترده غرب از نتایجی بود که در نه دی به دست آمد.

گرجی معنای بصیرت را بینایی دل دانست و تصریح کرد: بینایی دل با ایمان، شناخت و تبعیت از ولایت فقیه تحقق می‌یابد.

وی ادامه داد: به منظور تبیین و تشریح ابعاد فتنه ۸۸ و حماسه مردمی یوم‌الله نهم دی‌ماه، در مراکز شهرستان‌های استان، سلسله نشست‌هایی با عناوین مشخص و مرتبط توسط سخنرانان برجسته اجرا می شود.

گرجی فتنه و نقش‌آفرینی نخبگان جامعه، تبعیت از ولایت، سعادت جامعه، فتنه، براندازی نرم، ولایت، بصیرت و حماسه، خواص و لحظه‌های سرنوشت‌ساز، فتنه، تفکر و عبرت و مدیریت و مهار فتنه را از عناوین هفته بصیرت و میثاق امت با ولایت در استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد.