به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل ازفارس رضا انصاری نماینده مردم داراب در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان در تذکری آیین‌نامه‌ای اظهار داشت: مردم ما همگی متعهد به آرمان‌های انقلاب و شهدا هستند، اما مردم را اذیت می‌کنند، تبعیض‌هایی است که در جامعه وجود دارد و بی‌عدالتی‌هاست که جامعه را اذیت می‌کند، خصوصا اقشار محروم و فرودست که از این موضوع گلایه دارند، یک نمونه تبعیض، موضوعی بود که در مورد رانندگان رخ داد.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس رانندگان در جبهه‌ها جانفشانی کردند و با تمام وجود جان، مال و امکانات‌شان را در اختیار انقلاب و نظام قرار دادند، متأسفانه از اساسی‌ترین تبعیض‌ها در حوزه رانندگان کامیون‌ها امتیازات ویژه به خصوص در پایانه بندرعباس است که از پایانه‌های اصلی حمل بار است که در آن رانت‌های ویژه شکل گرفته و این امر رانندگان را عصبانی کرده است.

نماینده داراب در مجلس تصریح کرد: تا زمانی که ما تبعیض‌ها را از بین نبریم، رانندگان راضی نمی‌شوند، همچنین در برخی پایانه‌های حمل بار، سیستم پیامکی راه انداختند اما خواسته این افراد این است که از این تکنولوژی برای کل کشور استفاده شود، چرا که در از بین بردن تبعیض مؤثر است، متأسفانه از برخی شرکت‌های حمل بار کمیسیون‌های اضافی دریافت می‌شود و برخی مواقع فساد پنهانی شکل می‌گیرد.

انصاری یادآور شد: در عین حال سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این قدر مسائل دارد که نمی‌تواند بر این موضوع نظارت کند، اینکه کرایه حمل بار بر اساس تناژ_کیلومتر محاسبه شود یک حرف منطقی است. متاسفانه رقم بیمه رانندگان هم اخیرا دو برابر شده که منصفانه نیست، ما باید این پدیده‌های اجتماعی را مورد رسیدگی قرار دهیم و نوع برخوردمان با آنها اجتماعی باشد نه مکانیکی.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به این تذکر نماینده داراب گفت: کمیسیون عمران در حال رسیدگی به موضوع است و شورایعالی امنیت ملی هم با کمک وزارتخانه‌های مختلف موضوع را پیگیری می‌کند.

انتهای پیام/