شهردار شهرکرد گفت: ارائه خدمات شهری با بهره گیری از ظرفیت رسانه ها بهبود پیدا می کند و باید از ظرفیت رسانه ها استفاده کرد.

به گزارش پایگاه خبری ربیع از شهرکرد، نورالله غلامیان شامگاه چهارشنیه در نشست هم اندیشی با مدیرکل صدا و سیمای استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تعامل بین شهرداری شهرکرد و صدا و سیما بسیار خوب است، گفت: مطالبه گری و نقد سازنده از سوی شهروندان و رسانه های نقش مهمی در  روند بهبود ارائه خدمات شهری دارد.

وی افزود: رسانه ها با بیان ضعف ها و مشکلات و راهکاها می توانند در مسیر بهبود ارائه خدمات شهری، شهرداری شهرکرد را یاری دهند.

شهردار شهرکرد عنوان کرد: رسانه ها نقش مهمی در توسعه جوامع شهری دارند و باید از ظرفیت رسانه ها در مسیر توسعه حوزه های مختلف مدیریت شهری بهره گیری کرد.

نورالله غلامیان ادامه داد: توسعه فرهنگ های شهروندی در شهرها از طریق رسانه ها امکان پذیر است.

وی یاداور شد: تلاش شهرداری شهرکرد در مسیر افزایش کیفیت خدمات شهری است.

رشد ۹ درصدی مخاطبان شبکه جهانبین چهارمحال و بختیاری

مدیرکل صدا و سیمای استان چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست عنوان کرد: تعداد مخاطبان شبکه جهانبین استان چهارمحال و بختیاری از رشد ۹ درصدی برخوردار شده است.

علی عظیمی ادامه داد: شهرداری و شورای اسلامی باید زمینه و بستر برنامه سازی درخصوص مدیریت شهری را فراهم کنند.

وی از آمادگی مجموعه صدا و سیما برای پوشش برنامه های مدیریت شهری شهرداری شهرکرد خبر داد و ادامه داد: رسانه ملی در خصوص مسائل فرهنگ سازی، قوانین حقوق شهروندی و… می تواند به کمک شهرداری بیاید.

مدیرکل صدا و سیمای استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: رسانه نقش مهمی در توسعه جامعه ها دارد و رسانه ملی به عنوان اولین رسانه مورد توجه مردم می تواند در این مسیر بسیار خوب عمل کند.

وی افزود: صدا و سیما در راستای معرفی اقدامات انجام شده شهرداری ها به مردم، معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در شهرها برای توسعه و … می تواند گام های بلندی برای توسعه شهرها بردارد.

ترویج فرهنگ شهروندی از طریق رسانه ها ضروری است

رئیس شورای اسلامی شهر شهرکرد نیز در این نشست عنوان کرد: رسانه ملی زبان گویای مردم است و آموزش مسائل شهری و ترویج فرهنگ شهروندی از طریق صدا و سیما ضروری است.

توکلی ادامه داد: هم اکنون شهرکرد به عنوان بزرگ ترین  سکونتگاه جمعیت شهری استان مطرح است و باید زمینه توسعه این شهر بیش از پیش فراهم شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون شهرداری طی سال های گذشته گام های بلندی در مسر توسعه این شهر برداشته است که اطلاع رسانی این اقدامات ضروری است.

رئیس شورای اسلامی شهر شهرکرد گفت: فراهم آوردن بستر توسعه بیش از پیش شهرکرد با بهره گیری از توان رسانه ها، مردم، مسئولان دستگاه ها، نخبگان و… ضروری است.