شهردار شهرضا گفت: تاکنون ۴۴ درصد از بودجه شهرداری در سال جاری محقق شده است.

به گزارش پایگاه خبری ربیع از شهرضا، رحیم جافری عصر امروز در شورای ترافیک شهرضا با بیان این­که اعتبار طرح جامع ترافیک شهرضا تامین شده ­است، گفت: در سطح شهر بنرهای آموزشی در جهت فرهنگ ترافیک نصب شده­ است و با کمک آموزش ­و پرورش و پلیس راهور آموزش‌­هایی به مردم داده شده­ است.

وی با بیان این­که طرح­‌های ترافیکی متعددی در حال اجرا است، اظهار کرد: از جمله این طرح­‌ها، طرح کارت­‌پارک است که از چهار راه شهرداری تا خیابان طالقانی و حکیم فرزانه به صورت آزمایشی اجرا می‌شود که در صورت نتیجه مطلوب در سایر نقاط شهر به اجرا در می‌آید.

شهردار شهرضا با اشاره به نیاز مبرم شهر به دو پارک میدان در ورودی شهر از سمت بروجن و شیراز، اظهار کرد: ایجاد پارک میدان هم از نظر اقتصادی مفید است و هم باعت زیباسازی سطح شهر می‌شود و موجب می­‌شود سطح سرعت کاهش یابد و محلی برای استراحت رانندگان و مسافران ایجاد شود.

جافری افزود: در سال گذشته بودجه‌­ای بالغ‌ بر ۲۰۰ میلیون تومان به شهرداری برای نصب دوربین­‌های ترافیکی داده­ شده ­‌است که متاسفانه این دوربین­‌ها کیفیت مناسبی ندارد.

وی با اشاره به تحقق ۴۴ درصد بودجه شهرداری، تصریح ­کرد: پایش تصویری شهر به بودجه‌­ای بالغ بر ۹۰۰ میلیون تومان نیازمند است که نیازمند همکاری استان در این زمینه هستیم.

شهردار شهرضا امامزاده شاه‌رضا را قطب گردشگری شهر دانست و گفت: این مکان، توقف­گاه اصلی مسافران در شهرضا است و لذا نیازمند تاسیس یک نمایشگاه دائمی در این مکان هستیم که همکاری اوقاف در این زمینه را می­‌طلبد.

جافری ادامه ­‌داد: پروژه باغ ملی در حال تکمیل است و تا دهه فجر این پروژه به بهره­‌برداری می­‌رسد.