شهردار اصفهان گفت: با تغییر رویکرد فرهنگی شهرداری از سال آینده تمامی مباحث فرهنگی در محلات و مویرگ های شهر اصفهان توسعه می یابد.

مهدی جمالی نژاد در حاشیه افتتاح نمایشگاه یارمهربان در جمع خبرنگاران اظهارکرد: نمایشگاه یارمهربان یکی از رویداد های فرهنگی مهم شهر اصفهان است که در چهاردهمین هفته از اجرای طرح هر هفته چندافتتاح برگزار شد.
وی با اشاره به ابنکه نمایشگاه یار مهربان در دو بخش اهدا کتاب و لوازم ورزشی فعال شده است،افزود: این نمایشگاه به منظور ارتقا سطح کتابخوانی،تقویت روح و فکر و سلامت جسم شهروندان افتتاح شد.
شهردار اصفهان تصریح کرد: اهدا کتاب به تمامی مدارس انجام می شود، اما لوازم ورزشی تنها به مدارس دولتی اهدا می گردد.
جمالی نژاد خاطرنشان کرد: ۹۹ کتابخانه در شهر اصفهان فعال است که ۷۰ باب آن از سوی شهرداری راه اندازی شده است.
وی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد شهروندان به کتابخانه های شهرداری دسترسی دارند، اظهارکرد: ۱۶درصد مساجد شهر نیز به کتابخانه مجهز هستند.
شهردار اصفهان با بیان اینکه ۱۴۰۰ جلد کتاب روزانه به طور متوسط از سوی کتابخانه های شهرداری امانت داده می شود، گفت: روزانه ۱۲۴ نفر در کتابخانه های شهرداری عضو می شوند.
جمالی نژاد افزود: نمایشگاه یار مهربان برای مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه برگزار شده است.
وی تاکید کرد: مدرسه بعد از خانواده در شکل گیری شخصیت و آگاهی دانش آموزان تاثیر دارد از این رو کتاب ها بر این اساس تهیه شده تا تمام مدارس در قشرهای مختلف بتوانند از آن استفاده کنند.
شهردار اصفهان تصریح کرد: مدیریت واحد شهری هنوز در کشور محقق نشده است، اما در کلانشهرها سعی شده در هزینه ها این مهم را لحاظ کنیم.
جمالی نژاد خاطرنشان کرد: شهرداری اصفهان سعی کرده در جاهایی که کارها به زمین مانده وارد شود و جهت ارتقا سطح کیفی خدمات گام بردارد.
وی اظهارکرد: رویکرد فرهنگی شهرداری تغییر کرده و به جای مساعدت از مشارکت استفاده می کند؛ در واقع در تلاش هستیم فرهنگ شهروندی مردم را نیز درگیر کنیم.
وی با بیان این که شهروندان سال آینده می توانند رویکرد و نگاه جدید شهرداری را در عرصه فرهنگی مشاهده کنند، افزود: از سال آینده با حضور معاونان فرهنگی در مناطق مباحث فرهنگ شهروندی در محلات و مویرگ های شهر توسعه می یابد.
شهردار اصفهان تصریح کرد: در نظر داریم رویدادهای فرهنگی را از سالن های سرپوشیده به فضای باز شهری همچون پارکها و سطح خیابان ها انتقال دهیم.
جمالی نژاد خاطرنشان کرد: در دهه فجر امسال تورنمت ورزشی محلات برای ارتقای فرهنگ ورزش در محلات برگزار شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه جمعه بازار کتاب در شان شهروندان اصفهانی نیست، اظهارکرد: برای عرصه و فروش کتاب نیز برنامه داریم و همانطور که بازارچه های صنایع دستی دایر می شود در عرصه کتاب نیز وارد می شویم.
شهردار اصفهان تاکیدکرد: با توجه به توسعه شبکه های اجتماعی کتاب ها باید جذابیت بالایی داشته باشد تا بتواند دانش آموزان را از فضای مجازی دور کند.
جمالی نژاد در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه خیرین اصفهانی در عرصه های مختلف حضورداشته اند و امور خیریه اصفهان از میراث معنوی این شهر محسوب می شود، گفت: در نظر داریم از خیرین شهرساز نیز برای اجرای فعالیت های شهری استفاده کنیم.