مهدی جمالی‌ن‍ژاد گفت: روند را در شهرداری به‌گونه‌ای پیش می‌بریم که توزیع عادلانه امکانات و خدمات را در مناطق مختلف شهر شاهد باشیم. شهردار اصفهان با اشاره به اینکه پروژه‌های شهرداری بسیار زیاد است، گفت: برخی از این پروژه‌ها به سرعت احداث و در اختیار همشهریان قرار می‌گیرد اما پس از چندین ماه رسما افتتاح می‌شود.

جمالی‌ن‍ژاد در حاشیه افتتاح پروژه‌های شهرداری منطقه ۹ اصفهان که در قالب طرح «هر هفته با چند افتتاح» برگزار شد، به تدوین برنامه اصفهان ۱۴۰۰ اشاره و اظهار کرد: در طول ۱۰۸ سال که اصفهان شهرداری داشته همیشه به صورت هدفمند توسعه پیدا کرده است و امروز نیز برنامه اصفهان ۱۴۰۰ را به عنوان برنامه میان‌مدت تقدیم شورای اسلامی شهر کرد.

وی با اشاره به ساخت پروژه گردشگری تفریحی آکواریوم افزود: این آکواریوم توسط پیمانکار خارجی و مشارکت بخش خصوصی از کشور ترکیه در حال انجام است که با سرعت مشارکت‌کننده تا پیش از عید آماده و نخستین آکواریوم کشور همراه باغ خزندگان در ایام نوروز برای بازدید عموم آماده می‌شود.

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه این روش جایگاه‌های سوخت‌رسان بسیار مورد استقبال سایر شهرهای کشور از جمله تهران قرار گرفته است، تصریح کرد: این پروژه در راستای کاهش آلودگی هوای اصفهان با مشارکت‌ بخش خصوصی عملیاتی و اجرایی شده است. جمالی‌نژاد‌ در ادامه با بیان اینکه در کنار پروژه‌های کالبدی به برنامه‌های نرم‌افزاری نیز توجه داریم، اضافه کرد: کنفرانس برند گردشگری ملی با حضور ۱۲ مدعو خارجی و صاحب‌نظران گردشگری برگزار می‌شود، همچنین در روز ۲۳ و ۲۴ ماه جاری همایش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دوران پساتحریم در اصفهان برگزار خواهد شد.

رضا امینی در حاشیه بهره‌برداری از سه پروژه فرهنگی، تجاری و شهری در شهرداری منطقه ۹ اصفهان که به دنبال اجرای طرح «هر هفته با چند افتتاح» برگزار شد،‌ با اشاره به اینکه بهره‌برداری از خیابان شهید احمد حجازی می‌تواند نقش بسزایی در کاهش حجم ترافیک منطقه غرب اصفهان داشته باشد، اظهار کرد: هزینه آزادسازی این پروژه از محل معوض با املاک شهرداری در منطقه تامین شده است. رئیس شورای اسلامی‌شهر اصفهان همچنین با اشاره به بهره‌برداری از مجموعه فرهنگی ورزشی محله سودان واقع در خیابان آتشگاه بیان کرد: برخی نسبت به بهره‌برداری از پروژه‌ها قبل از افتتاح انتقاد دارند و این در حالی است که باید توجه داشته باشیم که تا زمان افتتاح با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده این پروژه‌‌ها بلا استفاده می‌ماند و بهتر است که در اختیار شهروندان قرار گیرد. وی با بیان اینکه نیازهای شهروندان در برنامه‌ریزی بودجه شهرداری اصفهان در سال ۹۵ به خوبی دیده می‌شود، ‌ادامه داد: در این راستا برای کاهش فاصله در محلات مختلف شهر و سرعت‌دهی به پروژه محرومیت‌زدایی اقدامات خوبی انجام شده است.

امینی با اشاره به اینکه بودجه محرومیت‌زدایی در دوره چهارم شورای اسلامی شهر اصفهان نسبت به دوره‌‌های قبل افزایش چشمگیری داشته است،‌ اضافه کرد: این بودجه در سال نخست فعالیت شورا که توسط شورای سوم نیز تصویب شده بود، ۷/۱۴ میلیارد تومان بوده است و این در حالی است که در سال ۹۴ به ۹۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

رئیس شورای اسلامی‌شهر اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه ظاهر شهر اصفهان زیبا و در عین حال فریبنده است، گفت: این در حالی است که شهروندان در محلات این شهر با فرسودگی‌ها و چالش‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی در خصوص معیار تعیین بودجه سال ۹۵ شهرداری اصفهان نیز گفت: بر این اساس معیار شورای شهر برای تصویب بودجه ۹۵ شهرداری، بودجه سال ۹۴ شهرداری و همچنین میانگین بودجه شهرداری طی ۵ سال گذشته بوده است. امینی در ادامه با اشاره به اینکه بودجه سند قابل اتکا درآمد و هزینه‌ها است،‌ افزود: در این راستا بودجه شهرداری اصفهان به سمت

شفاف‌سازی می‌رود تا بتوان با اعتبارات موجود و درآمدهای به دست آمده سرعت بهره‌برداری از پروژه‌ها و توسعه شهر اصفهان را افزایش داد.

وی اضافه کرد: در این راستا در نظر داریم با راه‌اندازی پروژه‌های محله‌محور، منطقه‌ای و استفاده از منابع ملی بیشترین تحقق‌پذیری بودجه برای اصفهان را داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه با بیان اینکه این شورا بر اساس مدت زمان قانونی یک ماه فرصت دارد برنامه اصفهان ۱۴۰۰ را در کمیسیون‌های تخصصی بررسی و به تصویب برساند،‌ گفت: از آنجایی که تدوین بودجه ۹۵ شهرداری اصفهان نیز همزمان در دستور کار است، سعی می‌کنیم کمتر از مهلت قانونی برنامه ۱۴۰۰ را بررسی و به تصویب برسانیم.

سید عباس روحانی در حاشیه افتتاح پروژه‌های شهرداری منطقه ۹ اصفهان که در قالب طرح «هر هفته با چند افتتاح» برگزار شد، اظهار کرد: نخستین پروژه احداث خیابان شهید احمد حجازی حدفاصل خیابان آتشگاه و خیابان شهید اشرفی اصفهانی است که جهت تسهیل رفت و آمد شهروندان از خیابان آتشگاه به سمت بزرگراه‌ها و سرریز را به سمت خیابان امام خمینی (ره) و اشرفی اصفهان هدایت می‌کند. شهردارمنطقه ۹ شهرداری اصفهان افزود: پروژه تجاری و اداری قدس واقع در خیابان قدس دیگر پروژه‌ای است که در زمینی بالغ بر ۴۰۰ متر و با یک‌هزار و ۷۰۰ متر زیربنا با سرمایه‌گذاری شهرداری احداث شده است. وی احداث ورزشگاه بانوان سودان در مرکز محله سودان را با مشارکت خود مردم محله دانست و تصریح کرد: این ورزشگاه یک حمام مترکه بود که پس از بررسی با توجه به اینکه مکان ورزشی خاص خواهران نداشت برای بانوان احداث شد. روحانی اضافه کرد: این مجموعه دارای دو سالن است که پس از احداث و تجهیز، برنامه‌ریزی و مدیریت آن توسط معاون فرهنگی و تفریحی شهرداری انجام می‌شود.