به گزارش ربیع به نقل از ایمنا، مهدی جمالی نژاد میهمان خانه استاد «مهدی حمیدی»، یکی از اساتید پیشکسوت موسیقی ایرانی و تعلیم قرآن و همچنین مولف کتاب «سحوری سپاهان» شد. محفلی که به همت معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان تدارک دیده شده بود در راستای دیدار مسئولین فرهنگی و شهردار با پیشکسوتان و هنرمندان شاخص شهر اصفهان صورت گرفت.

شهردار اصفهان با ابراز خرسندی و علاقه از حضور در جمع هنرمندان اصفهان ابراز داشت: وقتی ما به پیشکسوتان خود احترام بگذاریم، جوانان تشویق می شوند تا راه آنها را ادامه دهند، بخصوص هنرمندان و آن هم در شهر اصفهان که ارزش هنرمندان آن به شهر معنی می دهد و گویی هنرمندان ستون این شهر هستند.
مهدی جمالی نژاد ادامه داد: انسان در جمع پیشکسوتان احساس آرامش بیشتری دارد، هنگامی که می بینیم ریشه ها عمیق تر هستند احساس استقامت در برابر تندبادها به انسان دست می دهد، آنانی که در مسیر زندگی سربلند بیرون آمده اند، پایگاه محکمی برای تکیه هستند و تجربیات آنها ما را به سوی راهی روشن تر هدایت می کند.
مهدی حمیدی هم با تشکر از حضور شهردار اصفهان در خانه خود گفت: دلجویی شما دوای درد ما دل شکستگان است، کمتر به پیشکسوتان توجه می شود اما امروز در شهرداری اصفهان شاهد تغییراتی مهم هستیم. امروز مسئولین، خود به سراغ هنرمندان می آیند و این موضوع مهمی است.
استاد موسیقی ایرانی ادامه داد: امروز ما شاهد تواشیح خوانی هایی هستیم که به گفته بزرگان و علما با تلفظ عربی نادرست قرائت می شود. درحالیکه ما خود دارای ردیف های اجرای مداحی و تواشیح هستیم و عرب زبان ها در گذشته این موسیقی را از ما وام گرفته و تغییر داده اند.
حمیدی که خود سالهاست معلم آموزش قرآن است بیان داشت: امروز ما می توانیم صوت قرآن را در الحان فارسی بشنویم که این خود کاری مغفول مانده است و انشالله که این محفل سرآغازی برای آن باشد.
در این مراسم کتاب «سحوری سپاهان» که استاد حمیدی با کمک سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان منتشر کرده است به شهردار اصفهان معرفی شد.
محمد عیدی معاون هنری سازمان رفاهی تفریحی در معرفی استاد حمیدی به شهردار اصفهان و حاضرین بیان داشت: استاد حمیدی از مناجات خوان های بسیار به نام اصفهان هستند که از دهه ۴۰ در رادیو اصفهان و در محافل مذهبی به مناجات خوانی و مداحی پرداخته اند، این هنرمند سال ها عمر خود را در راه آموزش قرآن گذرانده و از شاگردان استاد تاج اصفهانی بوده اند و با رهنمودهای این استاد عمر خود را در راه ترویج بن مایه های هویت دینی طی کرده اند، استاد از مبتکران سبک دوخوانی بوده و این کار را با کمک استاد قوام نیا به سرانجام رسانده است.
در این مراسم استاد حمیدی در ابتدا به قرائت قرآن در گوشه های ایرانی پرداخت و سپس به همراه دو نوه خود آوازی در دستگاه بیات اجرا نمود.