به گزارش پایگاه خبری ربیع از اصفهان و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، ، شهردار اصفهان گفت: شهرداری اصفهان آمادگی کامل دارد تا کنوانسیون جهانی گردشگری سال ۲۰۱۷ را در اصفهان برگزار کند.

دکتر مهدی جمالی نژاد در دیدار با نایب رئیس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری و مسئولان انجمن صنفی راهنمایان گردشگری ضمن گرامیداشت میلاد حضرت مسیح (ع) و آغاز سال نو میلادی اظهار کرد: ۲۰ هزار جاذبه گردشگری در استان و ۲هزار جاذبه گردشگری در شهر اصفهان وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه اصفهان تونل دوران و اعصار مختلف تاریخ است، افزود: این شهر در چهار دوره مهم تاریخی، پایتخت کشور بوده و با بررسی تمام آثار درمی یابیم که از تمام دوران ها در این شهر آثار تاریخی به یادگار مانده است.
شهردار اصفهان با بیان اینکه اصفهان شهرهای خواهرخوانده بسیاری دارد و در این زمینه یکی از شهرهای باظرفیت کشور محسوب می شود، بیان کرد: اصفهان جز ۱۰ سازمان معتبر جهانی و همچنین عضو هیات رئیسه شهرها و پایتخت های تاریخی جهان است.
وی با اشاره به اینکه اصفهان علاوه بر آثار تاریخی ملموس دارای آثار تاریخی ناملموس بی نظیری است، تصریح کرد: سال گذشته اصفهان میزبان اجلاس مهم میراث فرهنگی ناملموس بود که توانستیم در این اجلاس بسیاری از آثار تاریخی ناملموس را که به ثبت نرسیده، به جهانیان عرضه کنیم.
جمالی نژاد با تاکید بر این موضوع که ایران یک کشور با هویت تاریخی و شناسنامه دار است، گفت: کشور ایران پر ابهت و با شناسنامه ای قوی در جهان است و آثار تاریخی کهن این دیار قابل مقایسه با سایر کشورها نیست.
وی به زیرساخت های گردشگری در کشور ایران اشاره کرد و گفت: زیرساخت های گردشگری ایران بسیار خوب است و جاذبه های بی نظیر این کشور به ویژه جاذبه های موجود در اصفهان غیر قابل توصیف هستند.
شهردار اصفهان با بیان اینکه کسب دو عنوان جهانی کمتر از دو ماه توسط اصفهان نشان از ظرفیت های بالای این شهر تاریخی دارد، اظهار کرد: ایران کشوری است که می تواند انواع مختلف گردشگری را ارائه دهد و از این منظر در منطقه یکی از بهترین ظرفیت ها محسوب می شود.
وی ادامه داد: ایران و به دنبال آن شهر اصفهان امروز جزیره امن خاورمیانه محسوب می شود و ما به دنبال توسعه گردشگری در این جزیره امن هستیم.
جمالی نژاد اضافه کرد: شهرداری اصفهان آمادگی کامل دارد تا کنوانسیون جهانی گردشگری سال ۲۰۱۷ را در اصفهان برگزار کند و برای اجرای چنین همایش بزرگی به میدان خواهد آمد.