به گزارش پایگاه خبری ربیع، شهردار اصفهان گفت: قهرمانان جنگی استان اصفهان الگوهای بی نظیر جوانان ما به شمار می‌روند که می‌توان بدون نگاه سیاسی و جناحی آنها را گرد هم جمع و از تجارب آنها استفاده کرد.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در سلسله نشست‌های اصفهان فردا که این بار با حضور استاندار اصفهان و جمعی از فاتحان خرمشهر در استان با عنوان «نشست صمیمانه با فاتحان خرمشهر استان اصفهان» برگزار شد، با اشاره به اینکه همه روزهای ماه خرداد از حماسه پر است، اظهار کرد: در روز یکم خرداد سالروز آغاز مرحله چهارم عملیات بیت المقدس و در روز سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را داشتیم.

وی ادامه داد: دشمنان در سال‌های متمادی نقشه‌های زیادی برای خرمشهر تدارک دید اما این شهر با ۱۹ هزار اسیر و ۱۶ هزار زخمی و کشته از نیروهای دشمنان آزاد شد. این کار در طول تاریخ معاصر ما حماسه‌ای بزرگ به شمار می‌رود.

شهردار اصفهان تصریح کرد: قهرمانان استان اصفهان الگوهای بی نظیر جوانان ما به شمار می‌روند که می‌توان بدون نگاه سیاسی و جناحی آنها را گرد هم جمع و از تجارب آنها استفاده کرد.

وی اضافه کرد: این افراد می‌توانند روحیه ایثارگری و گذشت را بین جوانان و مردم تقویت کنند از همین رو باید هر سال برنامه‌هایی مانند این جمع، در اصفهان برگزار شود.

باید با ایثار به مقابله با جنگ اقتصادی برویم

در ادامه این نشست استاندار اصفهان هم با اشاره به اینکه به جنگ استکبار رفتن این روزها با همان روحیه و هماهنگی زمان دفاع مقدس میسر است، اظهار کرد: با توجه به روحیه ایثارگری که در بین فاتحان ما وجود دارد، اگر دوباره جنگ شود، همه خانواده شهدا و جانبازان برای دفاع از کشور به مبارزه با دشمن خواهند رفت.

وی ادامه داد: حفاظت از آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران از اهداف ما است و باید در جنگی که این بار در قالب اقتصادی به ما تحمیل شده است، با خرد جمعی و ایثار به مقابله برویم.

عباس رضایی افزود: جنگ اقتصادی در حوزه گرانی و تحریم‌ها خود را نشان داده است و ای کاش در این شرایط شهید خرازی‌ها و کاظمی‌ها زنده بودند و از توان آنها برای مبارزه استفاده می‌کردیم.

در ادامه حسین رضایی، یکی از فرماندهان دفاع مقدس با اشاره به اینکه عملیات‌های بیت المقدس و فتح المبین دو عملیات تاثیرگذار در تاریخ دفاع مقدس ما به شمار می‌رود، اظهار کرد: در عملیات بیت المقدس رزمندگان ما در شمال آبادان و شرق کارون توانستند در خط پدافندی ۸ راه ایجاد کرده و با همه کمبودهایی که وجود داشت این خط با ایثار شهدا از جمله شهید رضا عسکری، حفظ شد.

وی ادامه داد: شاهد شهادت رضا عسکری که لشکر امام حسین را تأسیس کرد، بودم.

این فرمانده دفاع مقدس افزود: در شب عملیات یکی از فرماندهان طاقتش را از دست داد و فرد دیگری به جای او منصوب شد چراکه عملیات باید به هر صورت برگزار می‌شد که امیدوارم در حال حاضر هم با همان شدت و سرعت به مشکلات رسیدگی شود.

وی تصریح کرد: سرمایه اصلی ما در راه مبارزه، جوانان دیندار و غیرتمند ما هستند و در درجه بعد توان موشکی و اسلحه قرار دارد.

رضایی حرف‌هایش را با این شعر به پایان رساند:

ما آمده بودیم که مردانه بمیریم

در پیچ و خم جنگ دلیرانه بمیریم

آنجا که جنون حاکم بی چون و چرا بود

شوریده و شیدایی و مستانه بمیریم

سخت است در این شهر، در بین رفیقان

اینگونه پریشان و غریبانه بمیریم