به گزارش پایگاه خبری ربیع، معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: در سال گذشته شهرداری اصفهان با مجموعه اقدامات در راستای بهینه کردن مصرف انرژی که منجر به کاهش ۲۰ درصدی مصرف برق در این مجموعه شد، نهاد برتر در مدیریت مصرف انرژی شناخته شد.

حسین امیری با بیان اینکه شهرداری اصفهان اسفندماه سال گذشته، به عنوان نهاد برتر مدیریت مصرف انرژی، شناخته شد و توانست رتبه دوم توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر را به دست آورد، اظهار کرد: این موفقیت ناشی از انجام اقدامات نرم افزازی و سخت افزاری در مجموعه شهرداری اصفهان بوده است.

وی با بیان اینکه شهرداری اصفهان یک هزار و ۲۰۰ اشتراک برق در سطح مناطق و سازمان‌ها دارد، گفت: مصرف سالانه برق شهرداری اصفهان ۹۰ هزار مگاوات است که هزینه بیش از ۱۲ میلیارد تومانی برای این نهاد به دنبال دارد و به همین سبب بزرگترین بخش عمومی در استان اصفهان به لحاظ مصرف انرژی الکتریکی به شمار می‌رود.

وی گفت: مانیتورینگ تاسیسات شهری، ساخت ساختمان‌های سبز، تدوین قوانین و اصول آموزشی بهینه سازی مصرف انرژی در مجموعه شهرداری و امضای تفاهم نامه با سازمان بهینه سازی مصرف کشور برای استفاده از جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه انرژی از جمله اقدامات بلندمدت شهرداری برای بهینه سازی مصرف انرژی بوده است.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر مانند نصب آبگرمکن های خورشیدی در مناطق شهری اصفهان از برنامه‌های میان مدت شهرداری برای کاهش مصرف برق است، افزود: برای مدیریت مصرف انرژی در شهرداری، بانک اطلاعاتی از همه تجهیزات پرمصرف، انشعابات، اشتراک‌ها و ممیزی بار انرژی تهیه شده است تا روند مصرف در همه مناطق و سازمان‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

وی اظهار کرد: در بخش برنامه‌های کوتاه مدت، شهرداری به تعویض لامپ‌های پرمصرف که در نورپردازی پارک‌ها، معابر و ساختمان‌ها از آن استفاده شده، اقدام کرده است. همچنین آبنماهای شهری اصفهان با لامپ‌های کم مصرف روشن می‌شود تا علاوه بر حفظ زیبایی شهر از هدررفت انرژی در این بخش جلوگیری شود.