به گزارش پایگاه خبری ربیع از اصفهان، مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: تاکنون ۱۶ نفر مبتلا به آنفلوآنزای خوکی در شهرستان اردستان شناسایی و تحت مراقبت ویژه قرار گرفته اند.

 

دکتر محمدعلی گلی روز شنبه در کارگروه بهداشت و امنیت غذایی اردستان افزود: بیماری آنفلوآنزا در این شهرستان تحت کنترل و تدابیر ویژه قرار دارد و مشکل خاصی وجود ندارد.
وی به شناسایی ۱۶۹ مورد شپش سر در شهرستان اشاره کرد و افزود: تاکنون ۶۰۰ عدد شامپو در بین دانش آموزان توزیع شده و مراقبت های لازم و نظارت نیز بر مدارس وجود دارد.
دکتر گلی در خصوص بیماری سالک در این شهرستان نیز گفت: در ۹ ماه سال جاری ۶۰ مورد گزش ثبت شده که نسبت به سال قبل که ۲۳۷ مورد بوده کاهش چشمگیری داشته است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان تصریح کرد: تاکنون اعتباری برای لانه کوبی و سمپاشی به شهرستان داده نشده است، اما می کوشیم با کمک دستگاههای اجرایی شهرستان اقدام به لانه کوبی و سمپاشی نماییم.
فرماندار اردستان نیز در این جلسه گفت: بحث سلامت یکی از مهمترین طرح های دولت تدبیر و امید است که هزینه بالائی را به همراه داشته ولی اثرات مثبت آن در جامعه مشخص است.
علیرضا غیور موضوع نظارت و کنترل بر توزیع موادغذایی و رعایت بهداشت را ضروری و لازم دانست و افزود: مسئولان بایستی بهداشت جامعه را جدی بگیرند.