به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، سیروس شهبازی امروز  اظهار داشت: گازرسانی به روستاها و حذف قبوض کاغذی مهمترین برنامه شرکت گاز استان در سال جاری است که اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه ادامه داد: ۲۸ شهر و یک‌هزار و ۲۹۷ روستای استان از گاز طبیعی بهره‌مند هستند که این میزان معادل ۹۹ درصد جمعیت شهری و ۶۲ درصد جمعیت روستایی است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون گازرسانی به چهار شهر نوسود، نودشه ازگله، ریجاب و ۶۸۰ روستا در حال اجرا یا پیمان‌سپاری است، گفت: در مجموع چیزی در حدود ۳۸۰ میلیارد تومان تا امروز شرکت گاز استان برای این پروژه‌ها تامین مالی کرده است.

شهبازی یادآور شد: شرکت گاز استان کرمانشاه از مشترکان خود در بخش‌های مختلف خانگی، اداری، تجاری و صنعتی، حدود ۲۰۰ میلیارد تومان طلب دارد که تاکنون پرداخت نشده، باید این طلب تزریق شوند تا بتوانیم در بحث گازرسانی، عملیات‌ها را اجرایی کنیم.

وی در خصوص حذف قبوض کاغذی در شرکت ملی گاز استان نیز، گفت: حذف قبوض کاغذی در شرکت ملی گاز استان با هدف حفاظت از محیط زیست، از پایان آذرماه امسال آغاز می‌شود.

این مسؤول با بیان اینکه این طرح، با دریافت شماره تلفن همراه مشترکان آغاز شده است، افزود: مشترکان می توانند اطلاعات خود را که شامل شماره اشتراک و شماره موبایل است به ۲ سامانه ۱۰۰۱۹۴ و ۳۰۰۰۶۱۸۳۰۰ ارسال کنند.

وی تصریح کرد: مشترکان برای دریافت اطلاعات صورت‌حساب گاز می‌توان به سه روش شامل مراجعه به وب‌سایت شرکت گاز استان، مراجعه به سایت شرکت ملی گاز و سامانه پیامکی اقدام کنند.

شهبازی از هم استانی‌ها و مشترکان خواست برای دریافت قبوض الکترونیکی در اسرع‌وقت نسبت به ثبت شماره تلفن همراه خود اقدام کنند و افزود: در حال حاضر ۵۸۰ هزار مشترک شرکت گاز استان داریم که بیش از ۴۰ درصد از آن‌ها تاکنون اطلاعات خود را به سامانه پیامکی حذف قبوض کاغذی ارسال کرده‌اند.

وی با اشاره به شروع فصول سرد سال صرفه‌جویی در مصرف گاز را کمک به هزینه خود خانوارها دانست و خاطرنشان کرد: روزانه ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب گاز در استان مصرف می‌شود که ۴۰ درصد آن‌ مربوط به بخش خانگی و مابقی مختص بخش صنعتی است.

انتهای پیام/پ