به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از کرمانشاه، هدایت حاتمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت دومین سالگرد زلزله مهیب آبان‌ماه غرب استان و ارائه گزارش عملکرد دوسالانه با حضور استاندار کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: طی ۶ ماهه نخست سال‌جاری ۱۴ درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ درصد کاهش یافته است.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه تأکید کرد: امسال تمام تلاش ما تقلیل سه درصدی نرخ بیکاری در استان است.

حاتمی تسریع در روند صدور مجوزهای اقتصادی با استفاده از فضای الکترونیک، حفظ واحد‌های موجود، توجه به مشاغل کوچک، تقویت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی و شروع عملیات ایجاد ۲ شهرک صنعتی در سال‌جاری و ۲ شهرک در سال آتی و جابجایی صنوف آلاینده را از برنامه‌های این معاونت عنوان کرد.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه ادامه داد: در پرداخت پول گندم کشاورزان جزو استان‌های اول کشور بودیم و نگذاشتیم‌ قیمت گوجه کشاورزان از آنچه که تعریف کرده بودیم، کمتر شود.

وی در خصوص آموزش‌های نوین، اضافه کرد: آموزش یک‌هزار برنامه‌نویس را در فنی و حرفه‌ای در دستور کار قرار داده‌ایم.

حاتمی در خصوص آخرین وضعیت کارخانه باختر بیوشیمی، گفت: مجموعه کارخانه چندان تمایلی به توافق با وزارت ارشاد در خصوص قیمت داروهای تولیدی ندارند.

وی منطقه ویژه اقتصادی اسلام‌آبادغرب را پروژه‌ای دانست که می‌تواند سرنوشت این شهرستان را تغییر دهد و تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های ما فعال کردن این منطقه ویژه اقتصادی است این منطقه می‌تواند به مرکز صنایع بالادستی و پایین‌دستی پتروشیمی تبدیل شود.

*مهندسی انتخابات کذب محض است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه در ادامه این نشست خبری، اظهار داشت: ما مشغول برنامه‌ریزی برای محیا کردن فضای انتخابات هستیم و دنبال فضای رقابتی سالم و مشارکت حداکثری مردم هستیم.

محمدابراهیم الهی‌تبار موضوع «مهندسی انتخابات» را کذب محض خواند و آن را در راستای ایجاد تزلزل و تردید در ذهن مردم نسبت به انتخابات دانست و تأکید کرد: با قدرت انتخابات را برگزار خواهیم کرد و از رأی مردم که به مثابه حق‌الناس است صیانت خواهیم کرد.

الهی‌تبار ادامه داد: فعلا قصد تغییر مسؤولیت در حوزه‌های مربوط به انتخابات را نداریم، ولی هر زمان لازم باشد همان‌گونه که وزیر کشور اعلام کرد حتی اگر تشخیص دهیم شب انتخابات نیز تغییرات مدنظرمان را اعمال خواهیم کرد.

وی در پایان، گفت: در اربعین امسال جرائم امنیتی در کمترین حد بود و نیروهای امنیتی به خوبی امنیت مرزها را تأمین کردند.

انتهای پیام/پ