به گزارش پایگاه خبری ربیع، شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان در مسابقات کشوری مهارت‌های فنی و تخصصی بهره‌برداری شرکت‌های آب و فاضلاب موفق به کسب مقام اول این مسابقات شد.
شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان، در بخش تعمیرات خطوط لوله اولین دوره مسابقات کشوری مهارت‌های فنی و تخصصی بهره‌برداری شرکت‌های آب و فاضلاب توانست مقام اول را به خود اختصاص دهد.
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان و رئیس کمیته برگزاری اولین دوره مسابقات مهارت‌های فنی و تخصصی بهره‌برداری شرکت‌های آب و فاضلاب کشور درآیین برگزاری این دوره از مسابقات که اصفهان میزبانی از آن را بر عهده داشت، گفت: افرادی که در بخش بهره‌برداری به کار گرفته می‌شوند باید از توان تخصصی و مهارت بالایی در زمینه فعالیتشان برخوردار باشند؛ زیرا چگونگی ارائه خدمات به مردم ارتباط مستقیم با نحوه کار کردن بهره‌برداران با تأسیسات و منابع دارد.
هاشم امینی به برخی از دستاوردهای برگزاری این دوره مسابقات اشاره کرد و افزود: قطعا برگزاری این مسابقات منجر به کشف استعدادهایی در صنعت می‌شوند که تاکنون دیده نشده
بودند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه ارتقا دانش نیروهای بهره‌برداری شرکت‌های آب و فاضلاب افزایش کیفیت خدمات را به دنبال دارد، اظهار داشت: انتظار می‌رود در پایان اولین دوره مسابقات مهارت‌های فنی و تخصصی بهره‌برداری شرکت‌های آب و فاضلاب کشور با دستاوردهای درخور توجه، حال خوبی برای صنعت آب و فاضلاب کشور رقم بخورد.
تقدیر از برترین‌های
مسابقات مهارت‌های فنی و تخصصی بهره‌برداری
شرکت‌های آب و فاضلاب
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان نیز در آیین برگزاری این مسابقات گفت: به پیشنهاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و به منظور ایجاد بستر مناسب برای پیشبرد اهداف صنعت آب و فاضلاب، توسعه مشارکت جمعی، افزایش سرعت، دقت و کیفیت انجام کار و ایجاد انگیزه در بین کارکنان صنعت آب و فاضلاب، اولین دوره مسابقات مهارت‌های فنی و تخصصی در حوزه بهره‌برداری شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی کشور به میزبانی آب و فاضلاب استان اصفهان برگزار شد.
کاظم جعفری، درخصوص برگزاری مسابقات اظهار داشت: اولین دوره مسابقات در سه مرحله استانی، بلوک‌های منطقه‌ای و کشوری و پنج بخش تعمیرات خطوط لوله و انتقال، نصب انشعاب آب، نصب انشعاب فاضلاب، عیب‌یابی تابلوهای فرمان و بهداشت و کنترل کیفی اجرا شد.
وی با اشاره به شرکت ۱۲۹۵ تیم در مرحله اول و ۱۶۱ تیم در مرحله دوم مسابقات افزود: ۱۶۸ نفر در قالب ۷۰ تیم از سراسر کشور به مرحله سوم یا کشوری این دوره از مسابقات راه یافتند و در نهایت از هر بخش سه تیم به عنوان اول تا سوم معرفی و از آنها تقدیر شد.
اولین دوره مسابقات مهارت‌های فنی و تخصصی بهره‌برداری شرکت‌های آب و فاضلاب کشور، روزهای ۱۰ و ۱۱ دی‌ماه در نخستین سایت آموزشی مهارت‌های فنی و تخصصی شرکت آب و فاضلاب کشور در استان اصفهان که دارای سالن‌های آموزش مهارت‌های تخصصی آب و فاضلاب است، به مدد مدیران آب و فاضلاب اصفهان که در فضایی به وسعت ۱۵ هزار مترمربع با چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بودجه در مدت هشت ماه در مجتمع آموزشی و پژوهش اصفهان ساخته و تجهیز شده است، برگزار شد.
اولین دوره مسابقات مهارت‌های فنی و تخصصی شرکت‌های آب و فاضلاب کشور توسط شرکت مهندسی آب و
فاضلاب کشور و آب و فاضلاب استان اصفهان با همکاری سازمان یونسکو با حضور ۷۰ تیم و ۱۶۷ نفر شرکت‌کننده و با حضور مهندس تقی‌زاده خامسی، معاون آب و آبفای وزارت نیرو و مهندس حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور افتتاح شد.