“سی سال سینما” نام برنامه‌ای است که به همت انجمن سینمای جوانان اصفهان راه افتاده و هر شب فیلمی همراه با تحلیل آن به نمایش گذاشته می‌شود.
به گزارش ربیع به نقل از ایسنا ، سید محمد طباطبایی  اظهار کرد: سی سال سینما به  پیشنهاد انجمن سینمای جوانان اصفهان و افرادی که در انجمن فارغ‌التحصیل شده و می‌خواستند هر روز کنار هم فیلم بینند و  تحلیل کنند تا یک جمع تخصصی شکل بگیرد، شروع به کار کرد.
رییس انجمن سینمای جوانان اصفهان ادامه داد: وقتی پیشنهاد این کار را اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پذیرفت و شهرداری اصفهان حمایت کرد، قرار بر این شد که از یکم تا سی و یکم تیرماه این حرکت فرهنگی را انجام دهیم.
وی افزود: در “سی سال سینما” به جز شب‌های قدر حدود ۲۸ فیلم نمایش داده می‌شود که فیلم‌های سه دهه اخیر سینما است که از هر دهه ۹ فیلم انتخاب‌ شده  و هر روز اکران می‌شود و روزهای اکران از ساعت ۹ تا ۱۲ شب همراه با نقد و بررسی خواهد بود.
طباطبایی با اشاره به استقبال خوب مخاطبان در روزهای نخستین اکران فیلم‌ها گفت: تعدادی از اسامی فیلم‌ها را در اختیار منتقدان گذاشتیم و آنها پس از انتخاب دو الی سه فیلم به نقد آثار می‌پردازند. منتقدان از اساتید انجمن سینمای جوان و اساتید دانشگاه سینمایی انتخاب‌شده‌اند و برنامه‌ریزی‌شده که بچه‌های سینمایی در کنار مباحث تخصصی سینما، شب‌های خوبی را در کنار هم تجربه کنند.
رییس انجمن سینمای جوانان اصفهان ادامه داد: در صورت استقبال از این حرکت فرهنگی تلاشمان را می‌کنیم که این اتفاق ادامه‌دار باشد. این رخداد حمایت مدیران ارشد فرهنگی ارشاد و حمایت مجموعه فرهنگی فرشچیان که سالن را در اختیار بچه‌ها بگذارند، می‌طلبد و امیدواریم این حرکت فرهنگی در طول سال ادامه پیدا کند.