به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از ایسنا، اسفندیار حسنی‌مقدم در گفت‌وگو با ما در پاسخ به پرسشی مبنی برعدم بهره‌برداری از شبکه پایاب سدهای آبگیری شده در استان اظهار کرد: در لرستان چندین سد از جمله ایوشان، مروک و حوضیان وجود دارد که با اجرای شبکه پایاب آنها ۷۵۰۰ هکتار از اراضی دیم استان مشروب می‌شوند.

وی اضافه کرد: از مجموع ۷۵۰۰ هکتار اراضی مذکور ۲۴۰۰ هکتار با سد ایوشان،۳۰۰۰  هکتار با مروک و ۲۱۰۰ هکتار از طریق سد حوضیان آبی خواهند شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: احداث سد و اجرای شبکه‌های یک و دو که آب را تا سر زمین انتقال می‌دهند توسط وزارت نیرو و شرکت آب منطقه‌ای انجام می‌شود و در داخل زمین اجرای شبکه‌های سه و چهار بوده که بر عهده جهاد کشاورزی است.

حسنی مقدم بیان کرد: متاسفانه همکاران وزارت نیرو و شرکت آب منطقه‌ای لرستان به دلایل متعدی نتوانسته‌اند این کار را انجام دهند و این مساله مورد اعتراض جهاد کشاورزی استان نیز است.

وی عنوان کرد: سد به عنوان تشتک تبخیری از آن استفاده می‌شود و درخواست داریم وزارت نیرو و شرکت آب منطقه‌ای نسبت به انجام تعهدات خود اقدامات لازم را داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: جهاد کشاورزی برای اجرای شبکه‌های پایاب سد، آبیاری تحت فشار و سیستم‌های نوین آبیاری در مزارع محدودیت مالی ندارد.