به گزارش پایگاه خبری ربیع، هنگامی که به فناوری هوشمند اعلام تاکسی فکر می‌کنید، مطمئنا سونی جز نام‌هایی نخواهد بود که به ذهن شما خطور می‌کند؛ با این وجود این شرکت ژاپنی در پی تغییر ذهنیت افراد در این زمینه است. به گزارش Nikkei، به نظر می‌رسد سونی به دنبال راه‌اندازی سیستم هوشمند اعلام تاکسی با استفاده از هوش مصنوعی است و برای این کار با چند شرکت تاکسیرانی مختلف نیز وارد مذاکره شده است.

شاید سوال پیش آمده در ذهن شما این باشد که سیستم هوشمند اعلام تاکسی چیست. با استفاده از این فناوری، شرکت‌ها به‌جای اعزام رانندگان خود از مکانی مشخص به محل‌های مختلف، الگوریتمی به صورت هوشمند طراحی می‌شود که محل‌های بهینه برای ارسال تاکسی‌ها را مشخص می‌کند. در طراحی این الگوریتم عواملی مانند ترافیک، آب و هوا، حوادث و … در نظر گرفته می‌شود. به طور مثال با اتمام یک رویداد خاص، الگوریتم می‌تواند تاکسی‌ها را به محل وقوع گسیل کند تا وسیله کافی برای کسانی که به دنبال رفتن به خانه یا جای دیگری هستند مهیا باشد.

دلیل مشخصی برای علاقه سونی جهت ورود به حوزه تاکسیرانی وجود ندارد، اما در صورت واقعیت داشتن خبر باید گفت تجربه جالب توجهی برای این شرکت ژاپنی به ارمغان خواهد آمد. بعلاوه گفته می‌شود این الگوریتم نقش مهمی در تاکسی‌های بدون سرنشین آینده ایفا خواهد کرد؛ جایی که تاکسی‌ها بر اساس الگوسازی می‌دانند بهترین مکان برای حضور کجا خواهد بود.

در حال حاضر سونی نظری در خصوص تایید یا رد این خبر ارایه نکرده و در پی آن زمانی نیز برای رونمایی از این فناوری اعلام نشده است. البته به کارگیری این سیستم در ژاپن و راهیابی آن به دیگر کشورها و همچنین معایب و نواقص آن نیز از جمله مواردی هستند که باید در خصوص آنها بیشتر تحقیق و بررسی به عمل آید.