به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از خرم‌آباد، سیدموسی خادمی شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان لرستان که با حضور شریعتمداری وزیر کار برگزار شد، بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال شاهد حجم زیادی از گردشگران در لرستان باشیم که باید برای میزبانی مناسب اقدامات لازم انجام گرفته و به شکلی عمل کنیم که این حضور یک عایدی هم برای استان داشته باشد.

وی به سفر وزیر کار به لرستان اشاره کرد و افزود: در این سفر ۲۵۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه کلنگ‌زنی و افتتاح شد.

استاندار لرستان گفت: قرار بود طرح گاوداری دلفان توسط بنیاد مستضعفان در چند سال گذشته اجرا شود که به دلایلی این اتفاق نیفتاد و مقرر شده اجرای این طرح توسط شستا اجرایی شود که بر همین اساس فردا کلنگ‌زنی آن انجام می‌شود.

وی در ارتباط با تسهیلات روستایی و عشایری در لرستان نیز خاطرنشان کرد: لرستان در بین استان‌های خوب در جذب منابع این نوع تسهیلات قرار داد و هر چند این تسهیلات در رونق اشتغال خیلی تاثیر گذار نیست اما جلوی بدتر شدن وضعیت را می‌گیرد.

خادمی ادامه داد: در حوزه تسهیلات روستایی و عشایری حدود ۷۰۰ طرح بررسی شده که حدود ۸۰ درصد آنها در مسیر درست قرار دارند.

این مسوول در پایان عنوان کرد: سال قبل سهم لرستان در تسهیلات اشتغال روستایی خوب دیده نشد چراکه لرستان جمعیت روستایی بالایی داشته و در حوزه بیکاری نیز بین ۷ استان اول قرار دارد لذا انتظار می‌رود در توزیع جدید، لرستان به طور خاص دیده شود.

انتهای پیام/