به گزارش پایگاه خبری ربیع، مدیر شرکت نفتی لوک اویل روسیه اعلام کرد، این شرکت قصد دارد در فاصله سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۷ به کمک پروژه هایی که در خارج از روسیه دارد، تولید نفت خود را در طی ۱۰۰ میلیون تن در سال حفظ کند و سرمایه گذاری سالانه خود را در سطح ۸ تا ۸.۵ میلیارد دلار حفظ نماید.

لوک اویل، دومین تولید کننده بزرگ نفت روسیه از کاهش تولید نفت از میادین واقع در غرب سیبری آسیب دیده و تلاش دارد با تمرکز در مناطق دیگری نظیر دریای خزر و عراق، میزان تولید خود را افزایش دهد. این شرکت همچنین به دنبال تولید نفت در ایران و مکزیک است.

ویگیت آلکپروف، مدیر شرکت لوک اویل در مراسم افتتاح تاسیسات گازی این شرکت در ازبکستان، جزئیات استراتژی سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۷ این شرکت را برای خبرنگاران تشریح کرد. وی افزود، جزئیات این استراتژی در نشست هیئت مدیره شرکت در ماه دسامبر مورد بحث قرار خواهد گرفت.

آلکپروف که خود نیز از سهامداران عمده لوک اویل است گفت، بودجه سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ شرکت بر اساس نفت بشکه ای ۵۰ دلار بسته شده است.

آلکپروف افزود، به رغم تحریم های جدید آمریکا علیه مسکو، لوک اویل که یک وارد کننده بزرگ فرآورده های نفتی در بازار اروپاست کار بر روی پروژه های اروپایی را ادامه خواهد داد.

آلکپروف همچنین در مورد پروژه های دیگر شرکت لوک اویل گفت، وی روز سوم اکتبر در مسکو با بیژن زنگنه وزیر نفت ایران دیدار خواهد کرد.

تهران پیشتر گفته بود انتظار دارد در طی ۵ تا ۶ ماه آینده قراردادهایی را با شرکت های روسی نظیر لوک اویل در زمینه توسعه میادین نفت و گاز این کشور منعقد نماید.

لوک اویل مشغول مذاکره با شرکت ملی نفت ایران برای مشارکت در توسعه مادین آب تیمور و منصوری در غرب ایران است.

مدیر شرکت لوک اویل افزود: «ما خیلی به هم نزدیک هستیم. ما (با ایران) اختلاف نظرهایی بر اساس میزان تولید و روند ورود به هر یک از مراحل کار داریم که اساسی نیستند.» وی اضافه کرد، اطمینان دارم که این اختلاف نظرها قابل حل هستند.

انتهای پیام/تسنیم