به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، «سیاوش صفاریان پور» کارگردان و مجری برنامه «موتور جستجو» از پخش زنده این برنامه خبر داد و گفت: علت پخش زنده این برنامه به دلیل به روز بودن و ارتباط دو سویه با مخاطبان این برنامه است.

وی افزود: این برنامه بیشتر به موضوعات علم وفن آوری می پردازد و با توجه به کسب و کارهای نوآورانه رویکرد ویژه ای به شعار سال (رونق تولید) دارد.

صفاریان پور خاطرنشان کرد: استودیوی برنامه در سری جدید تغییر کرده و به کارخانه نوآوری منتقل شده است. این کارخانه محل تجمع استارت آپ ها است و استارت آپ های گوناگونی در آنجا مستقر هستند همچنین یکی از مراکز مهم زیست بوم فناوری است که قرار است حرفی برای گفتن داشته باشد.

وی در ادامه به معرفی آیتم های این برنامه «موتورجستجو» پرداخت و بیان داشت: یکی از آیتم های این برنامه آیتم«شکست های مهم تاریخ ساز» است که به شکست هایی که باعث حرکت جدید در علم شده می پردازد.

این کارگردان اضافه کرد: «کارگاه تجربه» بخش دیگری از این برنامه است که دو مسابقه علمی در این بخش گنجانده شده یک مسابقه «معلم محبوب من» که به صورت فراخوان می باشد و دانش آموزان بر اساس ویژگی های خاصی که از لحاظ سبک تدریس و… در بعضی از معلمان خود سراغ دارند آنها را معرفی می کنند و مسابقه دوم مسابقه «پیشگامان عصرحجر»که مسابقه علمی بین کارشناسان علمی حاضر در برنامه می باشد.

صفاریان پور اظهار داشت: دو بخش محبوب این برنامه «میز خراب کارانه» و«آزمایش های علمی» در این سری همچنان ادامه خواهد داشت.

وی در معرفی کارشناسان برنامه نیز گفت: علیرضا خنجری، آرش برهمند،آریا صبوری،کاظم کوکرم،دکتر محمدرضا نوروزی، دکتر احسان خسروی،محمد علیزاده و محمد جواد ترابی به عنوان کارشناس در کنار ما در برنامه حضور دارند.

برنامه «موتورجستجو» به تهیه کنندگی علی خسروی روزهای زوج ساعت ۲۲ از شبکه هفت سیما پخش می شود.‎

انتهای پیام/