سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد از برگزاری مسابقه طراحی مقبره و محوطه سازی اطراف قبور مطهر شهدای گمنام خبر داد و گفت: اساتید و دانشجویان رشته معماری این واحد می‏ توانند در این زمینه طرح ها و ایده های خود را ارائه نمایند.

سید محمد کاظمی، گفت: مسابقه طراحی مقبره و محوطه سازی شهدای گمنام با هدف ارج نهادن به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای گمنام با همکاری بسیج دانشجویی شهید همت برگزار می شود تا پس از داوری و انتخاب طرح برتر عملیات احداث آن آغاز گردد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه با مساحت ۳ هزار مترمربع ساخته خواهد شد، افزود: در کنار مقبره این شهدا، فضای سبز، امکانات رفاهی و محوطه ای برای اجرای برخی از برنامه های فرهنگی در نظر گرفته خواهد شد.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد تصریح کرد: طرح های ارائه شده ضمن توجه به فرهنگ ایرانی-اسلامی باید، با فضای مقبره و محوطه پیش بینی شده همخوانی داشته باشد، همچنین درنظر گرفتن ویژگیهایی از شهدا،طراحی در چارچوب رعایت استانداردهای معماری منظر، توجه کافی به قابلیت اجرا، منحصربه فرد بودن،خلاقیت و نواوری،و تناسب از جمله ویژگی هایی طرح های ارائه شده برای شرکت در این مسابقه اعلام گردیده است.
وی با بیان اینکه طرح های ارائه شده تا ۷ بهمن ماه سال جاری دریافت می شود اذعان داشت:  پس از داوری در دهه فجر، همزمان با مراسم چهلم این شهدا گلنگ زنی مقبره انجام خواهد شد.
کاظمی افزود: امید است به برکت حضور شهدای گمنام در این واحد دانشگاهی، بتوانیم در راستای اهداف والای این عزیزان حرکت نماییم.