به گزارش پایگاه خبری ربیع، حسین ملت درباره نظارت‌های صورت گرفته بر فعالیت‌های رستوران‌داران جهت سرویس‌دهی در ایام نوروز ۹۶ اظهار داشت: بازرس‌های اتحادیه رستوران‌داران در طول سال و به صورت مستمر فعالیت خود را انجام داده و جزء تنها اتحادیه‌هایی هستیم که با ۹ بازرس فعال در سطح شهر به صورت شبانه‌روزی بر فعالیت رستوران‌داران نظارت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: طبق اعلام اداره اماکن اصفهان، فعالیت رستوران‌های شهر اصفهان به صورت شبانه‌روزی جهت رفاه مسافران نوروزی بلامانع است.

رئیس اتحادیه رستوران‌داران اصفهان، درباره میزان کیفیت غذاهای طبخ شده در رستوران‌های سطح شهر، بیان کرد: استان اصفهان از نظر کیفیت غذایی در جایگاه خوبی میان شهرهای کشور قرار دارد و افرادی که در رستوران‌های شهر فعالیت می‌کنند، سعی بر توزیع غذا با بهترین کیفیت، در جهت رفاه حال شهروندان دارند و اگر موردی خلاف بر قانون در میان رستوران‌‌های شهر مشاهده شود به شدت با آن‌ها برخورد می‌شود.

وی درباره طبخ برنج ایرانی در رستوران‌های سطح شهر گفت: جهت افزایش کیفیت و تشویق در طبخ برنج ایرانی، به تمام رستوران‌های سطح شهر اعلام شده که در صورت طبخ برنج ایرانی، با افزایش ۱۰۰۰ تومانی در قیمت آن را عرضه کنند و امیدواریم با تمهیدات اتخاذ شده تمام رستوران‌های سطح شهر از برنج با کیفیت ایرانی استفاده کنند.

ملت درباره افزایش قیمت غذاها از ابتدای سال ۹۶، اظهار داشت: افزایش آن‌چنانی در قیمت غذاها وجود ندارد اما تعداد معدودی از رستوران‌ها به علت افزایش قیمت مواد اولیه، قیمت لیست غذای خود را افزایش داده‌اند.

وی درباره طرح رتبه بندی رستوران سطح شهر، تصریح کرد: از طریق اتحادیه رستوران‌دارهای شهر اصفهان، رتبه‌بندی از یک تا ۴ ستاره میان رستوران‌ها انجام پذیرفته است.

رئیس اتحادیه رستوران‌داران اصفهان بیان کرد: طبق نامه‌ای که از وزارت صنعت و معدن به دست ما رسیده است، هزینه حق سرویس در هیچ یک از رستوران‌ها اخذ نمی‌شود اما در این میان دوگانگی ایجاد شده است. سفره‌خانه هایی در سطح شهر اصفهان فعالیت می‌کنند که خود را تحت پوشش میراث فرهنگی تلقی می‌کنند و از مشتریان خود حق سرویس دریافت می‌کنند.

اظهار داشت: متاسفانه در قبال خدماتی که در رستوران‌های سطح شهر به مشتریان ارائه می‌شود هیچ‌گونه حق زحمتی دریافت نمی‌شود و این قضیه ظلم در حق رستوران داران است. هیچ تفاوتی میان افرادی که از امکانات رستوران استفاده می‌کنند و افرادی که غذای خود را به صورت بیرون‌بر سفارش می‌دهند، وجود ندارد و هر دو غذای خود را با یک قیمت مصرف می‌کنند که امیدواریم نظارت بیشتری بر این قضیه صورت بگیرد.

تسنیم