به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،این روزها بازار اجاره مسکن بر خلاف ماه های گذشته کمی آرام تر شده و بسیاری از مستاجران اعلام می کنند که با نزدیک شدن به انتهای سال و عدم پیش بینی قیمت ها در سال جدید، مالکان سعی دارند واحدهای مسکونی خود را زودتر اجاره دهند .

حمیدی یکی از مشاوران املاک در محدوده خیابان قزوین پایتخت، به باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد: تعداد واحدهای مسکونی که برای اجاره در یک ماه گذشته به مشاوران املاک برای اجاره معرفی شده در مقایسه با فصل پاییز بیشتر شده و بسیاری از مالکان از ترس آنکه ممکن است در سال آینده نرخ ها تغییری نکند و یا قیمت ها روند کاهشی پیدا کند واحدهای خالی خود را به بنگاه های املاک معرفی می کنند.

حسینی یکی از مستاجران که به دنبال واحد مسکونی برای اجاره در محدوده خیابان ولیعصر تهران است به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در حال حاضر تعداد فایل ها برای اجاره در مقایسه با فصل پاییز بیشتر شده و همین امر باعث شده قیمت ها در برخی از محله ها شکسته شود.

در همین رابطه محمد رضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بازار مسکن باید با استفاده از تولید و عرضه مسکن تقویت شود در صورتی که این بازار به ثبات برسد به طور قطع آثار آن در تمامی بخش ها به ویژه بازار اجاره مشهود خواهد بود.

او می گوید: بازار مسکن نیازمند اجرایی شدن هرچه زودتر طرح نهضت ملی مسکن است و در صورتی که پروژه ها به بهره‌برداری و افتتاح برسد بازار مسکن و اجاره به طور قطع تحت تاثیر آن به ثبات خواهد رسید.

گلابچی کارشناس  مسکن  در این خصوص گفت: بازار مسکن باید با کمک بخش خصوصی و دستگاه های دولتی به ثبات برسد و از رکود خارج شود، در صورتی که این بازار سامان دهی شود به طور قطع بازار اجاره هم تحت تاثیر آن به سمت ثبات هدایت شده  و قیمت ها شکسته خواهد شد.