فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: از یک ماه پیش، با کلید خوردن مباحث انتخاباتی، ستاد امنیت انتخابات در نیروی انتظامی تشکیل و تمام شعب، شناسایی و طرح‌های امنیتی لازم برنامه‌ریزی شد.

به گزارش از اصفهان، سردار عبدالرضا آقاخانی در نشست خبری گفت: مهمترین عملیات پلیس اصفهان در ۲۴ ساعت گذشته کشف یک محموله ۴۱ کیلوگرمی هروئین در بازرسی از یک خودروی پژو پارس در مسیر تهران به اصفهان بود که در این عملیات یک زن و یک مرد دستگیر شدند.

وی با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی استان اصفهان در آذرماه سال جاری افزود: در نهمین ماه از سال ۹۴، ۳ تن مواد مخدر در استان اصفهان کشف شد که این مقدار در ۹ ماهه امسال با ۲۷ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ۲۷ تن رسید.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: در آذرماه، تعداد ۱۴۰ هزار تماس تلفنی با فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ برقرار شد که از این تعداد ۹۰ هزار تماس منجر به عملیات شده است؛ ۱۰ هزار تماس نیز در زمینه مشاوره، انتقاد، پیشنهاد، شکایت و تقدیر با سامانه ۱۹۷ برقرار شد.

سردار آقاخانی ادامه داد: در این مدت تصادفات درون و برون شهری منجر به فوت در اصفهان به ترتیب ۵ و ۶ درصد کاهش و کشفیات سرقت ۴۳ درصد، دستگیری سارقان ۱۰ درصد و دستگیری در جرایم مختلف ۲ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به صدور ابلاغیه برقراری کمیسیون مقابله با سرقت در سطح استان و کشور، خاطرنشان کرد: مجموعه معاونت امنیتی انتظامی با ابلاغ این دستورالعمل به همه دستگاه‌های مرتبط، دومین جلسه کمیسیون را برگزار کرد تا وظایف تقسیم شود و با همکاری ناجا و ۱۶ دستگاه مرتبط، میزان سرقت‌های خرد کاهش یابد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی رستوران‌ها و تالارها با استفاده از عناوین و فیزیک غربی و ارائه غذاهایی که در سنخیت رستوران‌های ایرانی نیست، به نفوذ غرب در کشور ما کمک می‌کنند لذا نیروی انتظامی مصمم است که با اسامی و فرهنگ غربی ارائه شده در رستوران‌ها مقابله کند.

سردار آقاخانی با اشاره به کسب رتبه نخست کشور توسط آموزش ناجا استان اصفهان گفت: تعداد ۴۵۰ مدرس در زمینه آموزش همگانی ناجا فعال هستند که هر مدرس، باید در ماه حداقل ۲ جلسه عمومی با مردم برگزار کند؛ این مدرسان از مدیران و کارکنان تحصیل‌کرده ناجا انتخاب شده‌اند.

وی تصریح کرد: از یک ماه پیش، با کلید خوردن مباحث انتخاباتی، ستاد امنیت انتخابات در نیروی انتظامی تشکیل و تمام شعب، شناسایی و طرح‌های امنیتی لازم برنامه‌ریزی شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: برخی جرایم خشن در ۹ ماهه امسال کشف نشد لذا کمیته‌ای ویژه در این خصوص تشکیل شده است تا تمام جرایم خشن تا پایان امسال توسط کارآگاهان خبره شناسایی شود.

سردار آقاخانی با تاکید بر تربیت فوریت‌های پلیس ۱۱۰ افزود: ایستگاه‌های پلیس در سطح شهر مکلف شدند در حوزه سرزمینی آن ایستگاه، به فوریت‌ها رسیدگی کنند .

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای پاکسازی و ساماندهی معتادان ولگرد و کارتون خواب‌ها، گفت: در ۸ ماهه امسال تعداد ۳۶ هزار دستگاه خودرو به دلیل نداشتن برگ معاینه فنی جریمه و ۳ هزار و ۳۲۱ خودرو به علت نقص فنی دودزا، پلاک آنها اخذ و به تعمیرگاه هدایت شدند.