به گزارش خبرنگار ربیع ،فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی با اشاره به فرارسیدن هفته مقدس در گفتگو با خبرنگار ربیع گفت: تجاوز به تمامیت ارضی هر کشور از ایام ناراحت کننده است، اما ما هفته دفاع مقدس را گرامی می‌داریم زیرا در هر جنگی بخشی از ایران جدا شد ولی در دفاع مقدس این امر محقق نشد و آمریکا و کشورهای استکباری به اهداف خود نرسیدند و همکاری کشورهای مختلف برای تجزیه ایران اسلامی به نتیجه نرسید.

امیر سرتیپ دوم ستاد علی حدادی سامانی، با اشاره به نقش پدافند در سال‌های دفاع مقدس، بیان کرد: پدافند هوایی با تجهیزات اندک در دفاع مقدس وارد شد و روزبه‌روز رشد و تعالی یافت و با تمام توان آزادی عمل و اقتدار به نیروهای سطحی را فراهم ساخت که مصداق عینی آن در عملیات‌های بیت‌المقدس و والفجر۸ مشهود است.

حدادی سامانی با اشاره به شهادت ۳۴ تن از کارکنان پدافند هوایی منطقه اصفهان، ادامه داد: به واسطه اقدامات پدافند هوایی بیش از ۶۰۰ فروند هواپیما سرنگون شد تا جایی که عراق سه بار نیروی هوایی خود را احیا کرد و در مجموع کارنامه قابل قبول داشت.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی خاطر نشان کرد: پدافند هوایی بعد از جنگ تحمیلی فعالیت‌های خود را با بهینه‌سازی تجهیزات آغاز کرد و در فاز بعدی ساخت تجهیزات و سلاح‌های مورد نیاز را در دستور کار قرار داد تا جایی که امروز هیچ گلوگاه و نیازمندی وجود ندارد.

وی ادامه داد: سامانه‌های راداری، فرماندهی، موشکی، پهپادی، سامانه‌های ارتباطی چند لایه و امن، جنگال شبکه منزل فرماندهی پایدار، امن و کاملاً بومی امروز توسط متخصصان داخلی تولید می‌شود که یک نمونه آن سامانه باور ۳۷۳ است که در لبه فناوری جهان قرار دارد و در همین کشور تولید شده است.

زهرا نصیری