به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از خانه ملت، علی اکبر کریمی با بیان اینکه برای سال آینده تولید یک میلیون و پانصد هزار دستگاه هدفگذاری شده است، افزود: امیدواریم با افزایش واردات و تیراژ تولید، عقب افتادگی سال‌های گذشته در این حوزه جبران شود، زیرا از سال ۹۷ تا ۱۴۰۰ تولید سالانه خودرو کمتر از یک میلیون دستگاه خودرو بود و این شرایط موجب شده که تقاضای پاسخ داده نشده متراکم شود. شورای رقابت اوایل سال آینده قیمت خودرو را تعیین می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی صنعت و بازار خودرو اختلاف شدید قیمت بین کارخانه و بازار است به زیان خودروسازان برای تولید برخی خودروها اشاره کرد و افزود: خودرو را با زیان تولید می‌کنند و همین خودرو در بازار با قیمت‌های بالاتر دست مصرف کننده واقعی می‌رسد و رانت عظیمی در بازار توزیع می‌شود.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ورود محصولات جدید در سال آینده در دستورکارصنعت خودروسازی است، افزود: یکی از این خودروها خودروی اقتصادی است که بتواند با قیمت متوسط برای اقشار متوسط جامعه قابل خرید و استفاده باشد، پیگیری لازم برای تولید خودروهای برقی و هیبریدی از دیگر دستورکارهای وزارت صمت در سال آینده است.

پیش از این سپهر دادجوی توکلی مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت در گفت و گویی اظهار کرد: جلسات شورای رقابت در مورد بازار خودرو در حال برگزاری است.

مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت افزود: در این جلسات بررسی دستورالعمل شورای رقابت جهت تعیین۱۰ قیمت پایه خودرو از جمله اخذ قیمت‌های پایه رقابتی، شناسایی سه خودروی مشابه خارجی و… در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: تاکنون قیمت‌های محاسباتی از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اخذ شده است و بقیه گزاره‌ها نیز در حال جمع آوری است و فقط مرحله اعلام قیمت مانده است.