به گزارش ربیع، حجت الاسلام محمد تقی شهسواری روز جمعه در مراسم تجلیل از خیرین در مجموعه فرزانگان خمینی شهر افزود: سهم سازمان بهزیستی ازمجموع مشارکت خیرین و موسسه های خیریه کشور حدود ۵۰۰ میلیارد تومان بصورت نقدی وغیر نقدی است .
وی با تاکید براینکه محور اصلی امور خیر مردم هستند و امور خیر باید توسط مردم انجام شود اضافه کرد: دولت باید فراهم کننده سازوکار و رفع کننده موانع خیرین و مردم در امور خیر باشد لذا سازمان بهزیستی حامی خیرین در تمام عرصه ها است وهیچ کوتاهی در حمایت از خیرین نخواهد داشت.
وی گفت:باید با الگو قرار دادن ائمه اطهار تلاش کنیم مردم به امور خیر و کمک به نیاز مندان تشویق و ترغیب شوند .
قائم مقام سازمان بهزیستی کشور با اشاره اینکه بیش از چهارهزار خیریه در سراسر کشورفعالیت رسمی دارند گفت: سارمان بهزیستی طبق وظایف قانونی وتشکیلاتی ۱۵۲وظیفه دارد وتلاش می کند تا اقشار مختلف نیاز مند جامعه از شیر خوارگان تا سالمندان را تحت پوشش قرار دهد .
حجت الاسلام شهسواری با تاکید براینکه در بخش سالمندان باید نگاه ارزشی و دینی به قشر سالمند جامعه داشت گفت:باید فرهنگ حفظ کرامت انسانی سالمندان در جامعه ترویج شود و در این بخش نباید تنها دیدگاه مادی داشته باشیم .
رئیس هیات مدیره مجموعه سالمندان فرزانگان خمینی شهر نیز در این مراسم گفت: وظیفه اصلی همه متولیان و خیرین حفظ کرامت انسانی و شان سالمندان است و باید به حفظ جایگاه اجتماعی سالمندان توجه کرد .
نعمت اله علیرضائی گفت: مجموعه فرزانگان خمینی شهر با هدف جمع آوری سالمندان و حفظ جایگاه اجتماعی وارتباطات سالمندان راه اندازی شده است .
وی با بیان اینکه احداث باغ شهر خمینی شهر در مجاورت مجموعه سالمندان این شهر به عنوان یک امتیاز و ظرفیت محسوب می شود و باعث تقویت ارتباطات اجتماعی اقشار مختلف جامعه با سالمندان خواهد شد .
به گزارش ایرنا در این مراسم با حمایت خیرین حدود دو میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی برای حمایت و تکمیل مجموعه فرزانگان خمینی شهر جمع آوری شد .
مجموعه فرزانگان خمینی شهر در در زمینی به مساحت ۲۰هزار متر در سال گذشته گلنگ خورد و در حال حاضر فاز اول اول این مجموعه در ۶هزار متر و با هزینه ای بالغ بردومیلیارد و۷۰۰ میلیون تومان به اتمام رسید .
۷۱۴۵ / ۱۳۳۹